Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Jubileusz 30-lecia obchodził WTZ „Karczemka” w Otłoczynie
7 czerwca br. mieliśmy przyjemność gościć w Warsztacie Terapii Zajęciowej Karczemka w Otłoczynie z okazji okrągłego Jubileuszu. Warsztat obchodził 30-lecie istnienia, a założyła go fundacja im. Brata Alberta, powołana przez Panią Zofię Tetelowską, Stanisława Pruszyńskiego, ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego oraz osoby wywodzące się z Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych i wspólnot Wiara i Światło z Krakowa. przybyli goście, m.in. Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Aleksandra Gierej, złożyli na ręce Pani Agnieszki Leńskiej, kierownik WTZ "Karczemka”, liczne gratulacje, podziękowania, upominki i życzenia. Zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe, ceramiczne obrazy.
Jubileusz 30-lecia WTZ rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej, a kazanie wygłosił ks. Adam Machowski, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Otłoczynie, który po Eucharystii poświęcił nowy krzyż.
Placówka to ośrodek dzienny, w którym instruktorzy w dziesięciu pracowniach zajmują się rehabilitacją zawodową i społeczną 50 podopiecznych – osób z niepełnosprawnością intelektualną, często współistniejącą z innymi niepełnosprawnościami. Jednym z „najdłuższych stażem” uczestników warsztatu jest Pan Krzysztof, który od 1993 roku należy do społeczności WTZ-u.
Do Otłoczyna przyjechali także podopieczni z innych placówek, łącznie ponad 160 osób. Wspólnie z gospodarzami świętowali oraz uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach.
Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony Jubileusz, życząc sukcesów, siły i wytrwałości na kolejne lata.

