Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Jubileusz XX-lecia Zakładu Aktywności Zawodowej w Słupcy
Uroczystość była okazją do złożenia podziękowań i wyrazów uznania za wieloletnią działalność Zakładu. To niezwykle ważne święto zwłaszcza dla osób, które na przestrzeni lat zatrudnione były w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Słupcy, a więc tych, dla których został powołany w 2004 roku. Ciągły rozwój Zakładu nie byłby możliwy, gdyby nie jego pracownicy. To dzięki ich zaangażowaniu w pracę wytwarzane produkty i świadczone usługi są zawsze na najwyższym poziomie.
Szczególna rola w utworzeniu Zakładu, który był pierwszym w powiecie słupeckim, a drugim w województwie wielkopolskim, należała do Renaty Nowinowskiej, która do roku 2023 pełniła funkcję dyrektora. Zaangażowanie pani dyrektor w działania na rzecz ekonomii społecznej zaowocowało utworzeniem także Spółdzielni Socjalnej przy Zakładzie Aktywności Zawodowej. Ponadto pani dyrektor inicjowała współpracę z wieloma fundacjami i podmiotami gospodarczymi oraz instytucjami publicznymi, aby zapewnić ciągłość pracy dla osób z niepełnosprawnością. Pracę tę od roku kontynuuje dyrektor Daniel Konieczka.
20-letnia historia ZAZ-u pokazuje zmiany w obszarach świadczonych usług, ale niezmienna pozostaje misja zakładu, czyli aktywizacja zawodowa i społeczna osób z niepełnosprawnością, która daje tym osobom szansę na godne i niezależne życie.
Źródło zdjęcia: Zakład Aktywności Zawodowej w Słupcy.

