Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Kompleksowa rehabilitacja możliwością powrotu do zdrowia i pracy
Projekt kierowany jest do osób, które chcą być aktywne zawodowo ale na skutek niepełnosprawności mają problem z podjęciem zatrudnienia.
Lekarz i psycholog ocenią stan zdrowia osoby zgłaszającej chęć udziału i wystawią orzeczenie o potrzebie rehabilitacji kompleksowej.
Udział w projekcie wiąże się z 4-6 miesięcznym pobytem w Ośrodku rehabilitacji Kompleksowej. Rehabilitacja kompleksowa rozpocznie się od dokładnej oceny przez specjalistów - lekarzy, rehabilitantów, psychologów i doradców zawodowych – stanu zdrowia Uczestnika, kondycji psychicznej oraz możliwości rozwoju zawodowego. Na tej podstawie przygotowany zostanie Indywidualny Program Rehabilitacji dostosowany do potrzeb i możliwości Uczestnika. Na rehabilitację kompleksową składają się trzy moduły: zawodowy, psychospołeczny i medyczny.
- w ramach modułu zawodowego Uczestnik uzyska wsparcie w wyborze nowego zawodu, zdobędzie kwalifikacje do wykonywania zawodu oraz będzie miał do dyspozycji pomoc pośrednika pracy, który pomoże w znalezieniu pracy.
- w ramach modułu psychospołecznego psycholog będzie motywował do działania i wspierał w procesie rehabilitacji.
- celem modułu medycznego jest przywrócenie utraconych funkcji organizmu lub ich odtworzenie w jak największym możliwym do osiągnięcia stopniu, co ułatwi Uczestnikowi podjęcie pracy.
Udział w projekcie będzie się kończył podjęciem zatrudnienia zgodnie z kwalifikacjami zdobytymi w Ośrodku. Warunkiem sukcesu jest aktywny udział w zaplanowanych zajęciach ze wszystkich modułów rehabilitacji kompleksowej.
Uczestnik będzie miał prawo do wsparcia doradcy zawodowego, pośrednika pracy i psychologa także po zakończeniu korzystania z usług Ośrodka Rehabilitacji Kompleksowej do momentu podjęcia zatrudnienia (lub uruchomienia działalności gospodarczej) i przez okres minimum 3 miesięcy po podjęciu zatrudnienia.
Rehabilitacja kompleksowa jest bezpłatna. Aby zgłosić chęć udziału należy wypełnić ankietę i przesłać ją do Oddziału Świętokrzyskiego PFRON w Kielcach na adres e-mail: zoczeretko@pfron.org.pl.
Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które z powodu utraty zdrowia nie są w stanie wykonywać dotychczasowego zawodu i wymagają przekwalifikowania się.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 41 230-97-00.
Osobą do kontaktu w Oddziale Świętokrzyskim jest p. Żaneta Oczeretko.