Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Medale młodych pływaków zielonogórskiego „Start-u”
W Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów niepełnosprawnych w pływaniu.
Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi pływacy Start Zielona Góra. 5 osobowa reprezentacja, podopieczni trenera Franciszka Zienkiewicza, zdobyli 3 medale. Każdy zawodnik mógł zdobyć tylko jeden medal, pod uwagę były brane najlepsze wyniki trzech konkurencji, w przeliczeniu na punkty w odniesieniu do rekordów świata.
W grupie starszych juniorów (rocznik 2002-2003) srebrny medal wywalczył Gracjan Golimowski-1069 pkt, brązowy medal zdobyła Oliwia Mróz 1713 pkt., na czwartym miejscu uplasował się Dawid Bieliński 456 pkt. W grupie młodszej (rocznik 2004-2007) niespodziankę sprawiła Paulina Makowska zdobywając brązowy medal 622 pkt. Niewiele zabrakło Oliwii Duras, która zajęła 4 miejsce 750 pkt.

