Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Piękny Jubileusz – 110 lat Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 19 w Toruniu
10 maja 2023 roku odbyła się uroczystość z okazji 110 - lecia Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 19 w Toruniu im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego oraz VIII Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, który w tym roku przebiega pod hasłem "Ja i moje interakcje społeczne".
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, Dyrektor Delegatury w Toruniu Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Krzysztof Bylicki, Radni Rady Miasta Torunia, Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PFRON Aleksandra Gierej oraz wielu gości z Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu, przedstawiciele oświatowych związków zawodowych, dyrektorzy szkół z Torunia i województwa kujawsko – pomorskiego oraz prezesi fundacji i stowarzyszeń, z którymi współpracuje szkoła.
Podczas uroczystości zaprezentowano historię szkoły w formie inscenizacji, krótki filmik pt. "Dyrektor widziany oczami uczniów" oraz film ilustrujący działalność szkoły. Obchody uświetniły występy dzieci z oddziałów przedszkolnych, szkolnego zespołu "Katarzynki", a także Grupy "ZET" z Miejskiego Domu Kultury, w której występują uczniowie i absolwenci Szkoły.
Dyrektor Szkoły Alicja Golon otrzymał wiele życzeń, gratulacji i prezentów, które na pewno posłużą szkole, kadrze i uczniom.
Dzięki Klubowi krótkofalowców SP2TMT przy Towarzystwie Miłośników Torunia sygnał o naszej uroczystości poszedł w świat.
Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje z okazji Jubileuszu.

