Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Podsumowanie Europejskich Mistrzostw Bocci w Poznaniu

Poznań w ubiegłym tygodniu po raz kolejny gościł zawodników Bocci z całej Europy. Mistrzostwa, w których wzięło udział ponad 80 sportowców z 13 krajów, zostały rozegrane w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. Zawody BISFed Regional Open Poznań’2018 odbyły się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Szkolenia zawodników Polskiego Związku Bocci i ich starty na zawodach wysokiej rangi możliwe są dzięki dofinansowaniu ze środków m.in. Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Z radością informujemy, że reprezentacja Polski podczas Europejskich Mistrzostw Bocci w Poznaniu zdobyła łącznie 3 medale, w tym dwa złote i jeden brązowy.

Oprócz złotego medalu Damiana Iskrzyckiego w rywalizacji indywidualnej, Para z Polski (kategoria BC3) w składzie: Damian Iskrzycki, Edyta Owczarz i Zbigniew Bednarek wygrała w półfinale z Rosją wynikiem 5:2, a w samym finale wynikiem 9:0 bezkonkurencyjnie pokonała Słowację.

Brązowy medal przypadł natomiast naszej Drużynie (kategoria BC1/2) w składzie: Kinga Koza, Marta Wesołek, Mateusz Urbański, Patryk Barszczyk oraz Wojciech Lamch, która po zaciętej rywalizacji zdobyła go w dogrywce.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesów, a pozostałym zawodnikom awansów w światowym rankingu BISFed, życząc jednocześnie kolejnych osiągnięć.

Źródło zdjęć: Polski Związek Bocci.

Data publikacji: 2018-09-17