informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Pomorscy laureaci wojewódzkiego etapu konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych

W województwie pomorskim znamy już laureatów wojewódzkiego etapu XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pn. „Podróże moich marzeń”. Wojewódzka komisja konkursowa oceniała 176 prac zgłoszonych przez 63 placówki.

12 sierpnia odbyły się obrady komisji konkursowej w skład której weszli: Urszula Kuffel- Otlewska - artysta plastyk, Anna Rezulak– artysta fotograf oraz Joanna Schroeder,  Sylwia Konpa i  Anna Zaremba - pracownicy Oddziału Pomorskiego PFRON.

Autorami prac byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej. Komisja wybrała piętnaście najlepszych prac w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja oraz fotografia.

Jak co roku zadanie wyboru najlepszych prac okazało się bardzo trudne. Wyjątkowo wysoki  poziom artystyczny nadesłanych prac wzbudził wśród komisji wiele pozytywnych emocji.  

Przedstawiamy listę laureatów etapu wojewódzkiego XVII edycji konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych:

 

KATEGORIA MALARSTWO I WITRAŻ

Miejsce I

Tytuł: „BANTU- po prostu człowiek”

Autor: Daria Budzisz

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej, Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo „RAZEM”, Puck

Miejsce II

Tytuł: „Nowy York”

Autor: Radosław Kunowski

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy,  Tczew

Miejsce III

Tytuł: „Kiedyś pojadę na Safari”

Autor: Stefan Szypulski

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy NOWINY, Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES, Gdańsk

 

KATEGORIA GRAFIKA I RYSUNEK

Miejsce I

Tytuł: „NEW YORK  NEW YORK”

Autor: Waldemar Bichowski

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy, Gdańsk

Miejsce II

Tytuł:  „Wycieczka na łąki”

Autor: Piotr Delążek

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI, Tczew

Miejsce III

Tytuł: „Podróż do nieba”

Autor: Rafał Górecki

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy, Gdynia

 

KATEGORIA TKANINA I APLIKACJA

Miejsce I

Tytuł: „Leć ze mną”

Autor: Marek Chmielewski

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacja Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia, Gdańsk

Miejsce II

Tytuł: „Podróż w nieznane”

Autorzy: Aleksander Burski, Paweł Zalejasz

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej, Somonino

Miejsce III

Tytuł: „Przez pola, lasy i łąki”

Autor: Wioleta Zarach

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej, Somonino

 

KATEGORIA RZEŹBA KAMERALNA I PŁASKORZEŹBA

Miejsce I

Tytuł: „Bajkowa podróż”

Autor: Sylwia Skowronek

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacja Sprawni Inaczej, Gdańsk                                           

Miejsce II

Tytuł: „Galaktyczny obiekt”

Autor: Sebastian Nowicki

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej Centrum Pomocowe Caritas im. Św. Ojca Pio, Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Gdynia

Miejsce III

Tytuł: „Spacer po parku”

Autor: Agnieszka Czeczora

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej, Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Łapino Dolne

KATEGORIA FOTOGRAFIA

Miejsce I

Tytuł:  „W dworcowym tunelu, gdzie podróż się zaczyna”

Autor: Izabela Sip

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacja Sprawni Inaczej, Gdańsk

Miejsce II

Tytuł: „Podróż po Tczewie”

Autor: Dawid Krawczyk

Placówka:  Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI Tczew

Miejsce III

Tytuł: „Świat w naszych rękach”

Autor: Krzysztof Rostkowski

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II, Gdańsk

 

 

 

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2019-08-14
Oddział Pomorski
Autor: Mariusz Justyna

Inne aktualności z tej kategorii