informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Komunikaty z regionu

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Pomorscy Laureaci XVI edycji etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka osób Niepełnosprawnych pt. „Niepodległa bez barier – od morza do Tatr”

W dniu 10 września 2018r. w Oddziale Pomorskim PFRON Komisja Konkursowa etapu wojewódzkiego dokonała rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. „Niepodległa od morza do Tatr”.

Autorami ocenianych prac są podopieczni Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Komisja Konkursowa w składzie:

  1. Dr Anna Kobylańska
  2. Urszula Kuffel – Otlewska
  3. Anna Rezulak
  4. Dr hab. Maciej Gorczyński, prof. ASP
  5. Sylwia Konpa
  6. Joanna Schroeder
  7. Anna Zaremba

spośród 97 nadesłanych prac wybrała 15 prac i wyłoniła 24 zwycięzców.

Przy wyborze najlepszych prac komisja przyjęła założenia, aby oceniane  prace były zgodne
z tematyką konkursu,  wykonane samodzielnie, pomysłowo i estetycznie.

Poniżej prezentujemy listę zwycięzców etapu wojewódzkiego:

KATEGORIA MALARSTWO I WITRAŻ

Miejsce I

Tytuł: „Obywatel”

Autorzy: Małgorzata Rogala, Elżbieta Słupczewska, Krzysztof Rostkowski

Terapeuta/ Instruktor: Mateusz Mazur

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II w Gdańsku

 

Miejsce II

Tytuł: „Marszałek”

Autorzy: Małgorzata Rogala, Elżbieta Słupczewska

Terapeuta/ Instruktor: Mateusz Mazur

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II w Gdańsku

 

Miejsce III

 

Tytuł: „Cały Mój świat”

Autor: Aleksandra Styn

Terapeuta/ Instruktor: Łucja Borkowska

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej, Puckie Stowarzyszenie Wspierające osoby Niepełnosprawne „RAZEM” w Pucku

 

KATEGORIA GRAFIKA I RYSUNEK

Miejsce I

Tytuł: „Wolni jak ptaki”

Autor: Wojciech Witt

Terapeuta/ Instruktor: Paulina Palka

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej w Bojanie, Fundacja Szczęśliwa Rodzina im. Św. Faustyny Kowalskiej w Koleczkowie

Miejsce II

 

Tytuł:  „Czarno- biała niepodległość”

Autor: Andrzej Janta

Terapeuta/ Instruktor: Adrian Zasada

Placówka: Dom Pomocy Społecznej ORUNIA w Gdańsku

 

Miejsce III

 

Tytuł:  „Mój kraj”

Autor: Dariusz Romanowski

Terapeuta/ Instruktor: Małgorzata Wilk

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Malborku

 

KATEGORIA TKANINA I APLIKACJA

 

Miejsce I

 

Tytuł: „Nasze orle Państwo”

Autor: Monika Łapińska

Terapeuta/ Instruktor: Maja Norko

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy NOWINY, Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES w Gdańsku

 

Miejsce II

 

Tytuł: „Polska dla niepełnosprawnych”

Autor: Bartosz Gołębiewski

Terapeuta/ Instruktor: Maria Machola

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Jesteśmy razem” w Lęborku

 

Miejsce III

Tytuł: „Jesteś sterem”

Autor: Ewa Klawikowska

Terapeuta/ Instruktor: Paulina Palka

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej w Bojanie, Fundacja Szczęśliwa Rodzina im. Św. Faustyny Kowalskiej w Koleczkowie

 

KATEGORIA RZEŹBA KAMERALNA I PŁASKORZEŹBA

 

Miejsce I

 

Tytuł: „Niezłomni i niezależni”

Autorzy: Sylwia Mach, Anita Kowitz, Emilia Czuryńska

Terapeuta/ Instruktor: Anna Lis       

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej, PSONI w Pruszczu Gdańskim

Miejsce II

 

Tytuł: „Korona Polski”

Autor: Katarzyna Grablowska

Terapeuta/ Instruktor: Paulina Palka

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej w Bojanie, Fundacja Szczęśliwa Rodzina im. Św. Faustyny Kowalskiej w Koleczkowie

Miejsce III

 

Tytuł: „Solidarni bez barier”

Autorzy: Dariusz Nakielski, Leszek Wincza, Paweł Rybak

Terapeuta/ Instruktor: Alicja Lonty

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w Gdańsku

 

KATEGORIA FOTOGRAFIA I FILM

Miejsce I

 

Tytuł: „Drogi wolności”

Autor: Izabela Sip

Terapeuta/ Instruktor: Renata Kokoszka

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacja „Sprawni inaczej” w Gdańsku

 

Miejsce II

 

Tytuł: Wystawa Multimedialna „Bez barier do marzeń”

Autorzy: Katarzyna Czoska, Eleonora Łabuszewska, Szczepan Kozikowski

Terapeuta/ Instruktor: Izabela Solińska

Placówka: Dom Pomocy Społecznej  w Gdyni

 

Miejsce III

 

Tytuł: „100 lat Niepodległej - Perspektywy dają wolność”

Autor: Grzegorz Owczarak

Terapeuta/ Instruktor: Magdalena Wyrębiak

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej św. Siostry Faustyny Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Rumii

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2018-09-20
Oddział Pomorski
Autor: Anna Zaremba
liczba wyświetleń: 195

Inne aktualności z tej kategorii