Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Ponad 600 tys. zł dla lubuskich NGO w ramach regrantingu
W miniony piątek, w siedzibie Oddziału Lubuskiego PFRON w Zielonej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji „Pomost” podpisało umowy z lubuskimi beneficjentami projektu regrantingowego „Siła Wspólnoty: Wsparcie lokalnych NGO dla osób z niepełnosprawnościami i ich otoczenia w województwie lubuskim i zachodniopomorskim poprzez regranting” realizowanego od 1.09.2025 do 30.11.2026 przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji „Pomost”- Lider oraz Zachodniopomorskie Centrum Innowacji -Partner.
Projekt jest dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu „Moc lokalnych inicjatyw” – edycja 2025.
Z województwa lubuskiego dofinansowanie otrzymało 11 organizacji pozarządowych na łączną kwotę 618 000,00 zł.
W trakcie spotkania odbyło się też szkolenie startowe z zarządzania grantem oraz warsztat o budowaniu partycypacyjnej, realnie sprawczej wspólnoty lokalnej – od działania „dla” do działania „razem z” osobami z niepełnosprawnościami i ich rodzinami.
Dyrektor Oddziału Elżbieta Miernik-Krukurka podziękowała wszystkim grantobiorcom za pasję i zaangażowanie, a Stowarzyszeniu na Rzecz Edukacji „Pomost” za sprawny nabór wniosków i dotychczasową realizację projektu.
Umowy ze strony Stowarzyszenia podpisywała Prezes Dorota Królikowska.

