Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Prace plastyczne z etapu wojewódzkiego Konkursu ,,Sztuka Osób Niepełnosprawnych” zostały nagrodzone
Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród i wyróżnień etapu regionalnego XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka osób niepełnosprawnych” odbyła się 11 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
Uczestnicy nie kryli wzruszenia podczas odbierania pamiątkowych dyplomów, nagród finansowych oraz drobnych upominków z rąk Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztofa Słonia, Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach Andrzeja Michalskiego oraz przedstawicielki Biura Wystaw Artystycznych, a także członkini komisji oceniającej prace - Magdaleny Leśniak.
Specjalnie dla przybyłych gości Zespół „Tacy Sami”, działający przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Starachowicach zaprezentował trzy utwory, a wokalista – Rafał Sak z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich zaśpiewał piosenkę ,,Nie dokazuj”, z którą przeszedł do finału Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami ,,Zaczarowany Mikrofon”.
Zwieńczeniem gali było wspólne zdjęcie wszystkich uczestników oraz miłe rozmowy przy poczęstunku. Patronat nad imprezą objęło Radio eM Kielce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom etapu wojewódzkiego XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” oraz instruktorom pod kierunkiem, których wykonane zostały nagrodzone prace. Życzymy dalszych sukcesów oraz wygranej w etapie ogólnopolskim.
Poniżej prezentujemy listę Laureatów Konkursu w województwie świętokrzyskim.
Malarstwo i witraż:
1 miejsce: Tomasz Szuster oraz Anna Mendak - ,,Podróż marzeń- na żagle!”, PŚDS w Skarżysku- Kamiennej.
2 miejsce: Przemysław Wojnarowski – ,,Puerto Rico”, WTZ przy Parafii pw. Św. Judy Tadeusza Starachowice.
3 miejsce: Michał Michalski - ,,Podróże małe i duże”, ŚDS Piekoszów.
Rzeźba i płaskorzeźba:
1 miejsce: Ewelina Piotrowska - ,,Czy wszystko zabrałam?”, WTZ przy DPS im. Jana Pawła II Kielce.
2 miejsce: Mariusz Żyła - ,,Przed siebie, idę w świat”, WTZ przy Stowarzyszeniu Tratwa w Sandomierzu.
3 miejsce: Elżbieta Błaszczyk, ,,Dom w górach”, WTZ przy Stowarzyszeniu Tratwa w Sandomierzu.
Rysunek i grafika:
1 miejsce: Iwona Kot – ,,Ameryka moich snów”, WTZ przy DPS im. Jana Pawła II Kielce.
2 miejsce: Daniel Dobosz - ,,Wymarzonymi autami w podróż dookoła świata”, ŚDS dla osób z autyzmem Kielce.
3 miejsce: Agnieszka Pedrycz – ,,Lubię ryż”, WTZ przy DPS im. Jana Pawła II Kielce.
Wyróżnienie: Izabela Ołownia – ,,W krainie tulipanów”, WTZ Skarżysko-Kamienna.
Tkanina i aplikacja:
1 miejsce: Anna Szczerba - ,,Lasy”, ŚDS Włoszczowa.
2 miejsce: Aleksandra Lunge – ,,Podróż do Meksyku”, PŚDS w Skarżysku- Kamiennej.
3 miejsce: Radosław Sosnowski – ,,Podróże Afrykańskie”, WTZ przy Towarzystwie Wspierania Rozwoju Powiatu "Wszechnica Konecka" Końskie.
Wyróżnienie: Iwona Chrzanowska, Anna Woźniak - ,,W 60 dni dookoła Polski”, PŚDS w Skarżysku- Kamiennej.
Wyróżnienie: Monika Rutka -,,Tadż Mahal- Indie”, Środowiskowy Dom Samopomocy Kielce, Terapeuta zgłaszający prace: Wioletta Orłowska.
Fotografia:
1 miejsce: Barbara Matuszak - W którą stronę...?, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II Kielce.
2 miejsce: Ewelina Jakubowska – ,,Mój maleńki świat podróże”, ŚDS w Opatowie.
3 miejsce: Michał Sęk, Karolina Łata - ,,Greckie wspomnienia”, WTZ przy SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Jędrzejowie.