Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Program „Rehabilitacja 25 plus” – rusza nabór wniosków
W związku z naborem wniosków w ramach pilotażowego programu „Rehabilitacja 25 plus” Oddział Podlaski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza wszystkie podmioty prowadzące OREW bądź ORW z terenu województwa podlaskiego do wzięcia udziału w naborze wniosków na nowy rok szkolny 2020/2021.
Wnioski o przyznanie środków finansowych na realizację programu w roku szkolnym 2020/2021 przyjmowane będą w tutejszym Oddziale PFRON od dnia 22 czerwca 2020 r. do dnia 5 sierpnia 2020 r.
Program adresowany jest do wszystkich placówek edukacyjnych działających na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, a jego beneficjentami są absolwenci tych placówek. Beneficjenci programu – niezatrudnione dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które nie są objęte rehabilitacją społeczną w placówkach dziennej aktywności (np. środowiskowych domach samopomocy czy warsztatach terapii zajęciowej), otrzymają możliwość skorzystania ze wsparcia obejmującego całodzienne usługi opiekuńcze, aktywizację w sferze fizycznej, intelektualnej i społecznej oraz zawodowej.
Pilotażowy program „Rehabilitacja 25 plus” pozwoli na wypracowanie rozwiązań dotyczących zapewnienia wsparcia w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym, a także w zakresie dotyczącym aktywności zawodowej.
Zarząd PFRON uchwałą nr 43/2020 z dnia 4 czerwca 2020 r. ustalił stawkę osobową przypadającą na jednego beneficjenta programu miesięcznie wynoszącą 2.500,00 zł.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią programu i procedurami jego realizacji.
Serdecznie zapraszamy do udziału w programie.

