Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Przedświąteczne spotkanie zorganizowane przez Fundację Teatroterapia Lubelska
W wydarzeniu wzięła udział Małgorzata Paprota, Dyrektor Oddziału Lubelskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
Tradycyjny przebieg spotkania obejmował modlitwę, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, spożywanie potraw wigilijnych oraz wspólne kolędowanie. W wydarzeniu uczestniczyli beneficjenci Fundacji, ich rodzice oraz członkowie zarządu. Była to nie tylko okazja do wspólnego celebrowania nadchodzących świąt, ale także do integracji środowiska oraz pielęgnowania tradycji bożonarodzeniowych.
Fundacja Teatroterapia Lubelska aktywnie angażuje się w organizację i finansowanie różnorodnych działań kulturalno-artystycznych oraz naukowych dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami. W ramach swojej działalności fundacja inicjuje i wspiera projekty takie jak spektakle teatralne, koncerty, festiwale i wystawy, w których uczestniczą artyści niepełnosprawni z całego świata.
Ponadto Fundacja prowadzi działania edukacyjne, oferując kursy i warsztaty z zakresu teatroterapii oraz arteterapii. Prezentuje również metody wykorzystania teatru w rehabilitacji i edukacji, wspierając rozwój uczestników zarówno w wymiarze artystycznym, jak i społecznym.
Fundacja Teatroterapia Lubelska nieustannie udowadnia, że sztuka może być skutecznym narzędziem integracji, terapii i edukacji, jednocześnie wzbogacając życie kulturalne lokalnej społeczności.

