informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych

W łódzkim znamy laureatów etapu wojewódzkiego. Wczoraj komisja konkursowa oceniała prace konkursowe w siedzibie Oddziału Łódzkiego PFRON.

Komisja obradowała w składzie: artysta plastyk  dr Joanna Apanowicz, dr Tamara Saas – artysta plastyk , Krzysztof Cwynar – artysta, Prezes Stowarzyszenia „Studio Integracji”, Jarosław Madaj przedstawiciel Oddziału Łódzkiego PFRON.

Wojewódzka Komisja Konkursowa  oceniła 193 prace nadesłane z 51 placówek  na etap wojewódzki XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pn. „Tajemnica mojej wyobraźni” Spośród nich Komisja wyłoniła prace, które zostały nagrodzone w etapie wojewódzkim i zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Konkursu.

Autorami prac byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej. Komisja wybrała czternaście najlepszych prac w pięciu kategoriach, które zostaną przekazane do kolejnego etapu oraz przyznała sześć wyróżnień.

Z roku na rok prace są na coraz wyższym poziomie, wybór był bardzo trudny. Oto lista nagrodzonych prac:

KATEGORIA: MALARSTWO I WITRAŻ

Miejsce I
Tytuł: Wszyscy jesteśmy barwami
Autor: Aleksandra Janeta
Placówka: WTZ przy Miejskim Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach

Miejsce II

Tytuł: Rajski pejzaż
Autor: Milena Maciaszek
Placówka: WTZ przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” w Skierniewicach

Miejsce III

Tytuł: Dzień pełen miłych niespodzianek     
Autor: Daniel Bryła
Placówka: WTZ przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” w Skierniewicach

Wyróżnienie I:

Tytuł: Daleko donikąd
Autorzy: Marek Rzepliński
Placówka: Klub Lokalnej Integracji LONIA w Łodzi

 Wyróżnienie II:

Tytuł: Mój Księżyc
Autorzy: Jadwiga Marzyńska
Placówka: Klub Samopomocy przy TPN w Łodzi

KATEGORIA: RYSUNEK I GRAFIKA

Miejsce I
Tytuł: Moje Myśli
Autor: Monika Zamolska
Placówka: WTZ przy MGOPS w Łasku

Miejsce II

Tytuł: Cyber przestrzeń
Autor: Paweł Górecki
Placówka: ŚDS „Sami Swoi” przy TPN w Łodzi

Miejsce III

Tytuł: Kolorowy koci ogród
Autor: Magdalena Stępniak
Placówka: WTZ przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” w Skierniewicach

Wyróżnienie:

Tytuł: Niepowtarzalność i wyjątkowość
Autorzy: Mariusz Pruszkowski
Placówka: WTZ przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” w Skierniewicach

KATEGORIA: TKANINA I APLIKACJA

Miejsce I

Tytuł: Zaczarowane podróże
Autorzy: Marek Wasiak
Placówka: WTZ przy S.O.S.W nr 3 w Łodzi

Miejsce II

Tytuł: Anielskie Koty
Autor: Monika Olbromska
Placówka: WTZ przy Spółdzielczych Zakładach Chemicznych MORS w Łodzi

Miejsce III

Tytuł: Kolorowy Ptak
Autor: Adam Spruch
Placówka: Klub Samopomocy przy TPN w Łodzi

Wyróżnienie:

Tytuł: Mam kota w głowie
Autorzy: Anna Zięba, Grzegorz Staszkiewicz
Placówka: 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi

 

KATEGORIA: RZEŹBA KAMERALNA I PŁASKORZEŹBA

Miejsce I

Tytuł: Moc wyobraźni
Autorzy: Piotr Wyderka
Placówka: WTZ przy Fundacji Osób Społecznie Aktywnych FOSA w Rąbieniu


Miejsce II

Tytuł: Nerwy potargał wiatr
Autor: Katarzyna Piątek
Placówka: WTZ przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych  Nowa Zorza w Łodzi

Miejsce III

Tytuł: Alibaba i Czterdziestu Rozbójników
Autor: Konrad Chróścielewski, Wojciech Zgoda
Placówka: 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi

Wyróżnienie:

Tytuł: Projekt wyobraźni
Autorzy: Grzegorz Wągrowski, Barbara Nowicka
Placówka: ŚDS w Rożdżałach

 

KATEGORIA: FOTOGRAFIA

Miejsce I

Tytuł: To co w mojej głowie
Autor: Robert Salamon
Placówka: WTZ przy Stowarzyszeniu Tacy Sami w Parmie

Miejsce II

Tytuł: Zabawa Światem
Autor: Patryk Ferenc
Placówka: ŚDS przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Aleksandrowie Łódzkim

Wyróżnienie

Tytuł: Uskrzydlona wyobraźnia
Autor: Wojciech Nita
Placówka: WTZ Drzewicy

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym, ogólnopolskim etapie konkursu.

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2020-10-14
Oddział Łódzki PFRON
Autor: Oddział Łódzki PFRON

Inne aktualności z tej kategorii