Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
„Start” Zielona Góra podsumował sukcesy w 2021 roku
W zielonogórskiej „Palmiarni” odbyło się podsumowanie sukcesów sportowych zawodników niepełnosprawnych Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w 2021 roku.
W spotkaniu uczestniczyli sportowcy niepełnosprawni, trenerzy, asystenci, opiekunowie, wolontariusze. W uroczystości udział wzięli: Andrzej Gonia – Dyrektor Oddziału Lubuskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Bogusław Wontor – Poseł na Sejm RP, Stanisław Tarnawski – Naczelnik Wydziału Sportu, Kultury i Turystyki Urzędu Miasta Zielona, Bogusław Sułkowski - Dyrektor oraz Anna Sulima-Jagiełowicz – Kierownik ds. sportu i promocji Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, Karina Szymańska - Kierownik Działu Sportu i Marketingu Miejskiego Ośrodka Sportu, Elżbieta Kozak - Prezes Lubuskiego Centrum Ortopedii, Wojciech Domagała - Prezes Zarządu Zielonogórskiego Klubu Żużlowego SSA oraz przedstawiciele sponsorów: Jarosław Ogórek – Dyrektor Elektrociepłowni „Zielona Góra” S.A. , Piotr Niemiec – Nadleśniczy Nadleśnictwa Bytnica, Robert Zalewski - Firma Zalewski z Zagania.
Rok 2021 mimo że trudny, z powodu trwającej pandemii, był bardzo pomyślny dla zielonogórskiego „Startu”. Sportowcy osiągali znaczące sukcesy. Do największych należą srebrny medal indywidualnie Szymona Sowińskiego w strzelectwie sportowym i brązowy (drużynowo) Tomasza Jakimczuka w tenisie stołowym zdobyte podczas Igrzysk Paraolimpijskich Tokio ’2020. Pozostałym z pięciu paraolimpijczyków: Piotr Grudzień (tenis stołowy), Kamila Kubas i Mateusz Surwiło (parakajakarstwo) niewiele brakowało, aby sięgnąć w Tokio po medale.
Za te i wiele innych ważnych i cennych sukcesów osiąganych w 2021 roku na imprezach międzynarodowych oraz na Mistrzostwach Polski wręczone zostały wyróżnienia w postaci pamiątkowych statuetek. Z rąk Prezes Danuty Tarnawskiej oraz znamienitych gości odebrało je 32 sportowców oraz ich trenerzy. Podziękowania zostały skierowane również do wszystkich wspierających naszych sportowców: sponsorów, psychologów, fizjoterapeutów, dietetyka. Wręczanie wyróżnień i podziękowań odbywało się na tle prezentowanych na telebimie zdjęć zawodników i trenerów. Podczas uroczystości miał miejsce ważny fakt wymiany listów intencyjnych pomiędzy Zrzeszeniem Sportowo-Rehabilitacyjnym „Start” Zielona Góra a Zielonogórskim Klubem Żużlowym SSA o nawiązaniu współpracy i wzajemnym wspierania się w zakresie promocji lubuskiego sportu.
Zadanie publiczne zostało współfinansowane ze środków PFRON przy udziale Województwa Lubuskiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

