Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
"Sztuka Osób Niepełnosprawnych" - nasi laureaci
20 czerwca 2022 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w XIX edycji konkursu plastycznego „Sztuka osób niepełnosprawnych”. Wydarzenie miało miejsce w Muzeum Narodowym w Warszawie. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „To, co kocham”. Co roku na konkurs przygotowywanych jest ponad 2000 prac wykonanych przez artystów z niepełnosprawnościami z całej Polski. Laureatką III miejsca w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba została Monika Bielecka z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie. Wykonała pracę z gliny pod kierunkiem instruktora terapii zajęciowej Eweliny Bibańskiej. Praca została zatytułowana „Rozmowa z przyjacielem”. Monika otrzymała nagrodę pieniężną oraz dyplom. Jest to druga w historii placówki nagroda za udział w konkursie „Sztuka osób niepełnosprawnych” na poziomie ogólnopolskim. Wcześniej uczestnicy PŚDS w Stąporkowie wielokrotnie zdobywali także miejsca oraz wyróżnienia na etapie wojewódzkim. Kwotą w wysokości 4 tysięcy zł została nagrodzona także placówka. Pieniądze z wygranej zostaną przeznaczone na wycieczkę dla wszystkich uczestników PŚDS w Stąporkowie. Z kolei Grzegorz Zwierzchowski z Rodzinnego Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach otrzymał wyróżnienie za pracę "Opiekuńcze skrzydła rodziny”. Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

