informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych na szkoleniu żeglarskim

„Zwiększanie samodzielności osób niepełnosprawnych – szkolenia żeglarskie połączone z warsztatami szkutniczymi” – projekt finansowany ze środków PFRON.

Pokaż zdjęcie:

Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w regionie i w całym kraju, uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży mieli możliwość zdobycia nowych umiejętności w ramach międzywojewódzkiego projektu finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pt. „Zwiększanie samodzielności osób niepełnosprawnych – szkolenia żeglarskie połączone z warsztatami szkutniczymi”.

W ramach szkolenia odbyły się dwa 12-dniowe obozy w integracyjnym Ośrodku Żeglarskim YC „Arcus” w Rajgrodzie – jeden pod koniec sierpnia, drugi udało się zakończyć 16 października. Obozy zorganizowane z zachowaniem „reżimu sanitarnego” były trochę inne niż organizowane w poprzednich latach. Beneficjenci byli pod stałą opieką lekarską, dokonywano codziennych pomiarów temperatury, pilnowano systematycznego mycia i dezynfekcji rąk. Od 10 października osoby przebywające na pomostach zakładały maseczki.

Uczestnicy szkolenia byli bardzo zadowoleni z możliwości uczestnictwa w warsztatach i dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu.

 

 

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2020-10-19
Dorota Pieńkowska

Inne aktualności z tej kategorii