informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

V Podlaski Konwent Osób z Niepełnosprawnościami

W formie On-line odbyła się dyskusja na temat praw osób z niepełnosprawnościami do ochrony zdrowia.

Pokaż zdjęcie:

We wtorek 20 października pod hasłem „Własnym głosem: zdrowie, bezpieczeństwo, dostępność” odbył się wyjątkowy konwent, bo w formie spotkania online. W konwencie udział wziął także Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Inaugurując konwent Marszałek Kosicki powiedział, że chciałby żeby po dzisiejszej debacie powstały wnioski, które trafiłyby do niego i mogłyby być wykorzystane z punktu widzenia obszarów jakimi zajmuje się Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Podkreślił również, że wspólnie z dr Anną Drabarz, pełniącą funkcję Pełnomocnika Zarządu Województwa Podlaskiego ds. Osób z Niepełnosprawnościami, opracowywane są pomysły, które być może będą realizowane w oparciu o nowy Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego (RPOWP). 

Prelegenci V Podlaskiego Konwentu Osób z Niepełnosprawnościami przedstawili z różnych perspektyw działania i wyzwania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i dostępności do ochrony zdrowia osób niepełnosprawnych m.in. w obszarach takich jak: aktywność zawodowa i medycyna pracy, usługi medyczne, w tym ginekologiczne, proces zdrowienia w zaburzeniach psychicznych, leczenie otyłości.

W województwie podlaskim już od sześciu lat poza dorocznym Konwentem, odbywają się także kongresy subregionalne. W tym roku odbyły się one w Osmoli w gminie Dziadkowice, Suwałkach i hybrydowe spotkanie w Łomży. Poruszano na nich różne tematy tj. zatrudnienie, sport, rekreacja i turystyka, samodzielne życie w oparciu o takie narzędzia jak mieszkania wspomagane, czy treningowe oraz asystencja.

Organizatorami Konwentu byli Fundacja Aktywizacja Oddział w Białymstoku i Podlaski Sejmik Osób z Niepełnosprawnościami. Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Własnym Głosem 2020”. 




Źródło : Wrotapodlasia.pl

Data publikacji: 2020-10-21
Oddział Podlaski PFRON
Autor: Oddział Podlaski PFRON

Inne aktualności z tej kategorii