informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

W Słubicach obchodzono Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Pokaż zdjęcie: Dyrektor Oddziału Lubuskiego PFRON siedzi na sali pośród innych gości

3 grudnia na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Nie inaczej było w Słubicach, gdzie kolorowy marsz z balonami oraz imprezę zorganizowało Stowarzyszenie po PROstu.

Wszystko zaczęło się w południe, gdy kolumna członków, przyjaciół i podopiecznych Stowarzyszenia, trzymając w rękach balony, ruszyła spod siedziby przy ul. Kilińskiego. Kolorowa i radosna grupa dotarła do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się główna impreza.

W spotkaniu uczestniczył Dyrektor Oddziału Lubuskiego PFRON Andrzej Gonia. Gośćmi wydarzenia byli również lokalni samorządowcy i społecznicy.

Na początek przypomniano założenia konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Nie mogło zabraknąć części artystycznej – były pokazy taneczne, recytacje, śpiewy. Wszystko w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia po PROstu.

Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny „Każdy inny – wszyscy równi”, w którym uczestnicy mieli za zadanie stworzyć komiks nawiązujący do konkursowego hasła. W sali kameralnej SMOK zaprezentowano fotografie, których bohaterami byli podopieczni Stowarzyszenia.

Na koniec zabrzmiały dźwięki piosenki pt. "Kochaj różnym być". Na scenie pojawili się podopieczni i członkowie Stowarzyszenia i zaprosili wszystkich zgromadzonych na sali do wspólnego śpiewania.

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2022-12-23
Oddział Lubuski PFRON
Autor: Oddział Lubuski PFRON

Inne aktualności z tej kategorii