informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

We Wschowie odbył się Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych

Pokaż zdjęcie: Uczestnicy Marszu w trakcie pochodu, trzymają baner w kolorze pomarańczowym z napisem "VI Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych"

Ulicami Wschowy przeszedł VI Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych. W ten sposób Marsz powrócił na mapę wydarzeń organizowanych w województwie lubuskim na rzecz osób z niepełnosprawnościami, po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19.

Oddział Lubuski PFRON każdego roku promuje ideę Marszu i również w tym roku Dyrektor Oddziału Andrzej Gonia wystosował okolicznościowy list z tej okazji, który przedstawiamy poniżej:

Serdecznie dziękuję za zaproszenie na VI Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych we Wschowie. Czuję się nim mile wyróżniony. Dlatego też tym bardziej żałuję, że zaplanowane obowiązki i podjęte zobowiązania uniemożliwiają mi skorzystanie z zaproszenia.

Pragnę przekazać słowa najwyższego uznania oraz podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie marszu. Jest to wspaniała okazja do wyrażenia wdzięczności za codzienny wysiłek i trud wkładany w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych we Wschowie i okolicach. Pragnę bardzo serdecznie podziękować całemu zespołowi Stowarzyszenia Na Recz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” oraz Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu we Wschowie za organizację tego przedsięwzięcia, które stało się jednym z największych tego typu wydarzeń województwie lubuskim. Jestem głęboko przekonany, że to słuszna inicjatywa, która będzie kontynuowana w następnych latach. 

W tym miejscu chciałbym, w sposób szczególny, podkreślić działalność Stowarzyszenia  i Ośrodka w ciągu ostatnich dwóch lat, w warunkach wciąż trwającej epidemii COVID-19. Był to dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla placówek takich jak Stowarzyszenie i Ośrodek, czas próby w trakcie którego przyszło się zmierzyć z wyzwaniami jakimi nie mieliśmy nigdy do czynienia. Trzeba w tym miejscu postawić pytanie, czy poradziliśmy sobie jako społeczeństwo, a także jako uczestnicy systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami z tymi wyzwaniami? Czy zdaliśmy egzamin z bycia człowiekiem i gotowości do ofiarności na rzecz innych, a zwłaszcza osób z niepełnosprawnościami? Jestem głęboko przekonany, że czas pokazał, że odpowiedź nie może brzmieć inaczej niż tak. Z pewnością nie bez problemów, ale jednak tak, poradziliśmy sobie z tymi wyzwaniami, poradziło sobie również Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, których kadra i uczestnicy są dowodem na właściwie obrany kierunek rozwoju.

Nie sposób jednak nie wspomnieć o innym wydarzeniu, które w tej chwili wpływa na nas wszystkich, mianowicie agresji Rosji na Ukrainę i trwającej wojnie pomiędzy tymi państwami. Wiem, z licznych rozmów z przedstawicielami środowiska osób z niepełnosprawnościami, że wojna na Ukrainie wywołuje wiele obaw i lęków, a szczególnie przeżywają ten trudny czas osoby z niepełnosprawnościami. Wiem także, jak liczne jest wsparcie okazywane przez placówki dla osób z niepełnosprawnościami na rzecz uchodźców z Ukrainy. Jestem również świadomy jakie pokłady dobra i serdeczności uwalniają się w tej chwili ze strony samych osób z niepełnosprawnościami, w tym również ze Stowarzyszenia „Nasz Ośrodek” oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, które nie pozostają obojętne na los niepełnosprawnych uchodźców z Ukrainy.

Szanowni Państwo! Jeszcze raz składam serdeczne gratulacje i życzenia wszystkim  

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2022-05-18
Oddział Lubuski PFRON
Autor: Oddział Lubuski PFRON

Inne aktualności z tej kategorii