Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Większy komfort nauki w czterech szkołach
W szkołach w powiecie nowosądeckim zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne. W ubiegły piątek w Gminie Gródek nad Dunajem Marta Mordarska – dyrektor Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazała promesy przedstawicielom czerech szkół podstawowych. Łączna kwota projektów objętych dofinansowaniem w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II” to 150 tysięcy złotych.
Dzieci z niepełnosprawnościami nie będą miały problemu z dotarciem do szkoły i samodzielnym poruszaniem się w budynku. W Rożnowie, Podolu – Górowej, Jelnej i Przydonicy w ramach projektów powstaną pochylnie i zakupione zostaną transportery schodowe. Dodatkowo szkoły wymienią m.in. drzwi, zlikwidują progi i przebudują łazienki.
Fot. Marek Nowakowski

