Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Wielkie piłkarskie święto Olimpiad Specjalnych w Opocznie i Spale
W turnieju piłkarskim wzięło udział 14 zespołów z trzynastu polskich oddziałów regionalnych. Województwo łódzkie reprezentowały dwie drużyny z Opoczna.
Opoczno i Spała gościły ponad 120 piłkarzy z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju wspieranych przez ponad 50 trenerów i wolontariuszy. To sportowcy, biorący udział w XIX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych największym tego typu wydarzeniu w Polsce.
Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych to nie tylko wydarzenie sportowe. Zawodnicy mogli skorzystać m.in. programu profilaktyki zdrowia i badań medycznych „Zdrowi Sportowcy”.
Turniej przebiegał od 2 do 4 października br. na stadionie LKS Ceramika Opoczno. Niesamowite emocje mogliśmy zobaczyć w finałowym meczu czerwonej grupy Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych Opoczno Spała 2019! W regulaminowym czasie gry pomiędzy drużynami Łódzkie 2 i Wielkopolskie Poznań padł remis 3:3 O zwycięstwie zespołu z Wielkopolski zadecydowały rzuty karne.
Olimpiady Specjalne są jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady ruchem sportowym, dedykowanym osobom z niepełnosprawnością intelektualną.
Zrzeszają one ponad 5,3 miliona sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 190 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
Olimpiady Specjalne Polska są objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy.
Jednym z głównych sponsorów Olimpiad Specjalnych jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

