informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

WSPÓLNE WYPIEKANIE CHLEBA W RAMACH AKCJI „KROMKA CHLEBA”

W dniu 20 września 2019 r. zorganizowane zostało wspólne wypiekanie chleba w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Białymstoku przy ul: Knyszyńskiej 12 A, w którym wzięli udział pracownicy, podopieczni placówki oraz seniorzy z Klubu Seniora Caritas przy parafii Świętego Kazimierza w Białymstoku. Wspólne pieczenie i degustacja chleba przez seniorów i niepełnosprawną młodzież, przerodziła się w pogadankę na temat szacunku do chleba.

Seniorzy podzielili się z nami swoimi refleksjami na temat szacunku do chleba. Kiedyś gdy chleb upadał na ziemię brano go do rąk i całowano z czułością. Zanim nóż wbił się w jego wnętrze, wykonywano na nim znak krzyża. Witano nim i żegnano, dając przy rozstaniu na znak błogosławieństwa. Świeży wypełniał zapachem cały dom, czerstwy stanowił strawę dodawaną do zup, której smak pamięta jeszcze wiele osób. By zachował swoją świeżość z troską otulano go w płócienną ścierkę.

 

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów Nieba…
Tęskno mi, Panie…
– pisał Cyprian Kamil Norwid

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2019-09-24
Autor: M.Olszak

Inne aktualności z tej kategorii