informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Wyniki opolskiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Wojewódzka Komisja Konkursowa oceniła 50 prac nadesłanych na etap wojewódzki XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pt. "Tajemnica mojej wyobraźni". Spośród nich Komisja wyłoniła prace, które zostały nagrodzone w etapie wojewódzkim i zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego etapu Konkursu.

A oto nagrodzeni i wyróżnieni w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA MALARSTWO I WITRAŻ:

Miejsce I

Tytuł: Ku wolności
Autor:  Katarzyna Błażejewska
Terapeuta/Instruktor: Monika Burzyńska
Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy  w Kluczborku z filią w Kuniowie

Miejsce II

Tytuł: Lubię marzyć
Autor: Aneta Karasiewicz
Terapeuta/Instruktor: Kinga Tokarczyk-Rysz
Placówka:  Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa

Miejsce III

Tytuł: Rozwiń skrzydła wyobraźni
Autor: Dorota Kluz
Terapeuta/Instruktor: Anna Rezik

Placówka:  Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu


Wyróżnienie

Tytuł: Ogród Penelopy
Autor/Autorzy: Jacek Żygalski
Terapeuta/Instruktor: Ewa Zawadzka
Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "Magnolia" w Opolu

 

KATEGORIA GRAFIKA I RYSUNEK

Miejsce I

Tytuł: Jest we mnie przyjazny zwierz
Autor: Damian Kania
Terapeuta/Instruktor: Grażyna Głomb-Kląskała

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu


Miejsce II

Tytuł: Pierwiastek energii kobiecej
Autor: Krystyna Sutkowska
Terapeuta/Instruktor: Jolanta Majgier, Joanna Drzewiecka
Placówka: Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich

 

Miejsce III

Tytuł: Tajemnica
Autor: Arkadiusz Szymków-Stadnicki
Terapeuta/Instruktor: Bożena Michalec
Placówka (pełna nazwa): Dom Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich z filią w Szymiszowie i Leśnicy


Wyróżnienie

Tytuł: Woda zmienia mnie w syrenę
Autor: Jolanta Stawiarska
Terapeuta/ Instruktor: Grażyna Głomb-Kląskała

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu

 
KATEGORIA TKANINA I APLIKACJA

Miejsce I

Tytuł: Myślę więc mam wyobraźnię
Autor: Stefan Lipski
Terapeuta/Instruktor: Magdalena Cichocka
Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu

 

Miejsce II

Tytuł: Morskie tajemnice
Autorzy: Agnieszka Ploch, Bogdan Zabel
Terapeuta/Instruktor: Jolanta Brommer
Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelcach Opolskich

 

Miejsce III

Tytuł: Aleja wyobraźni
Autor: Anna Lipok
Terapeuta/Instruktor: Karina Maseli
Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelcach Opolskich

 

Wyróżnienie

Tytuł: Czary z kapelusza
Autor: Mieczysław Niewiadomski
Terapeuta/Instruktor: Honorata Szpiech

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa


KATEGORIA RZEŹBA KAMERALNA I PŁASKORZEŹBA

Miejsce I

Tytuł: Dotknij swojej wyobraźni
Autorzy: Mariola Janik, Małgorzata Ździebko
Terapeuta/Instruktor: Katarzyna Kodlewicz
Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie

 

Miejsce II

Tytuł: Moje wyobrażenia
Autor: Artur Piecha
Terapeuta/Instruktor: Anna Rezik
Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu

 

Miejsce III

Tytuł: Ptaki cudaki
Autor: Norbert Benisz
Terapeuta/ Instruktor: Joanna Rożeńska
Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy z filią "Na Polnej" w Krapkowicach

 

Wyróżnienia

Tytuł: Być modelką
Autorzy: Katarzyna Niwińska, Adam Malik
Terapeuta/Instruktor: Joanna Lewandowska
Placówka:  Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu

 

Tytuł: Tajemniczy ogród
Autor: Helena Rusin
Terapeuta/ Instruktor:  Joanna Rożeńska
Placówka:  Środowiskowy Dom Samopomocy z filią "Na Polnej" w Krapkowicach

 

Tytuł: Romantyczna podróż nad morze
Autor: Mira Porębska
Terapeuta/Instruktor:  Kinga Tokarczyk-Rysz
Placówka:  Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa

 

KATEGORIA FOTOGRAFIA I FILM

Miejsce I

Tytuł: Chwytam chwile
Autor: Joanna Kmita
Terapeuta/Instruktor: Kinga Tokarczyk-Rysz
Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Diecezji Opolskiej Rejon Nysa

 

Miejsce II

Tytuł: Moje marzenie
Autor: Grzegorz Grzelak
Terapeuta/Instruktor: Mariusz Kostyk
Placówka (pełna nazwa): Dom Pomocy Społecznej w Klisinie filia Kietrz

 

Miejsce III

Tytuł: Ręka Boga dotyka mnie
Autor/Autorzy: Marcin Tyszkowski
Terapeuta/Instruktor: Mariusz Kostyk
Placówka (pełna nazwa): Dom Pomocy Społecznej w Klisinie filia Kietrz


Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje.

Data publikacji: 2020-10-22
Andrzej Synowiec