Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
X Ogólnopolski Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym
W strzelnicach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Drzonków w Zielonej Górze odbył się X Ogólnopolski Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, w konkurencjach pneumatycznych, w którym brali udział zawodnicy z jednostek START w Polsce (Białystok, Szczecin, Gorzów Wlkp., Olsztyn, Zielona Góra) oraz Skorpion Polkowice, Legia Warszawa, włącznie z zawodnikami kadry narodowej. Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Reprezentacja Zielonogórskiego „START”-u, podopieczni trenera Marka Maruchy liczyła 8 osób, w której bezkonkurencyjny był Szymon Sowiński – paraolimpijczyk z Rio de Janeiro, który zwyciężył w obu konkurencjach: P1 - pistolet pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn – wynikiem – 551 kwalifikacje i 229,4 pkt.- finał, oraz P5 pistolet standard uzyskując wynik – 351pkt., a siódme miejsce w tej konkurencji zajął Włodzimierz Jurkowski. Drugie miejsce w konkurencji R2 – karabin pneumatyczny stojąc zajęła Ewa Zimnicka – 517,9pkt., natomiast Katarzyna Lewandowska była trzecia w konkurencji P2 – pistolet pneumatyczny – 444pkt, finał 139,9, a czwarte miejsce zajęła Joanna Jakuć.
Do podium niewiele brakło Janowi Ciborskiemu, który w konkurencji R1 – karabin pneumatyczny stojąc zajął piąte miejsce. Rekordem życiowym może pochwalić się Mariusz Szpakowicz, który uzyskując wynik w konkurencji R3 – karabin pneumatyczny leżąc 605,7pkt, zajął 10 miejsce.
Pozostali zawodnicy „strzelali ze zmiennym szczęściem” zajmując lokaty poza finałową ósemką.

