Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Za nami III edycja Targów Pracy i Możliwości dla Osób z Niepełnosprawnościami
To była świetna szansa dla osób z niepełnosprawnościami na znalezienie interesujących ofert pracy, rozeznanie obecnej sytuacji na rynku a także na rozmowę z doradcami zawodowymi.
Tegoroczne Targi zorganizowane przez Fundacje Aktywności Zawodowej, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć przyciągnęły wielu mieszkańców z Trójmiasta i okolic. Na kilkudziesięciu stoiskach rozmieszczonych w specjalnym sektorze Galerii Metropolia w Gdańsku firmy i instytucje oraz organizacje pozarządowe zachęcały osoby z niepełnosprawnościami do podjęcia zatrudnienia. Odwiedzający mieli okazję do zapoznania się oferowanymi miejscami pracy w różnych branżach a także ofertami szkoleń i starzy zawodowych.
Stoisko Oddziału Pomorskiego PFRON cieszyło się dużym zainteresowaniem. Specjaliści Funduszu udzielali informacji w zakresie możliwości przekwalifikowania zawodowego, dofinansowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, wyposażenia lub dostosowania nowego stanowiska pracy do potrzeb osoby z niepełnosprawnością, regularnego subsydiowania wynagrodzeń lub refundacji składek na ubezpieczenia społeczne.
Dziękujemy wszystkim za udział w Targach!

