Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Zagraniczny projekt podopiecznych dąbrowskiego WTZ
W spotkaniu udział wzięli uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, do których projekt był skierowany, a także opiekunowie, uczniowie i samorządowcy.
Konferencja dotyczyła podsumowania projektu Erasmus + pod tytułem „Zdecyduję się nie dodawać "nie" do mojej niepełnosprawności” - przedstawił Andrzej Kamliński, kierownik WTZ w Dąbrowie Białostockiej. Przedsięwzięcie było skierowane do osób niepełnosprawnych, brały w nim udział organizacje z Turcji, Włoch, Bośni i Hercegowiny i nasze stowarzyszenie. W ramach projektu odbyły się cykle szkoleniowe w różnych krajach. W Dąbrowie Białostockiej zorganizowane zostały warsztaty bezpośredniej pracy z osobami niepełnosprawnymi.
W pracy z podopiecznymi dąbrowskich WTZ wykorzystano nowe metody wykorzystywane z powodzeniem w innych krajach.
- Głównym efektem była współpraca z osobami niepełnosprawnymi w danym kraju – tłumaczył kierownik WTZ– postanowiliśmy wypróbować u nas kilka technik dotychczas nie stosowanych w naszej placówce i daje to wymierny efekt. Mamy w planie wprowadzić jeszcze zajęcia teatralne i muzyczne, ponieważ widzieliśmy, że w innych krajach to bardzo dobrze się sprawdza. Podzieliliśmy się także z partnerami naszymi metodami pracy.

