informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Zawodnicy Start-u Białystok wygrywają medale na Mistrzostwach Polski

W ostatnim czasie zawodnicy Start-u Białystok brali udział w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie oraz w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. To były udane mistrzostwa, ponieważ w obydwu dyscyplinach odnieśli sukces zdobywając medale.

W Bydgoszczy między 17-20 września 2020r. odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. Dla zawodników START-u Białystok to pierwsze zawody w tym roku na których mogli się sprawdzić z zawodnikami z innych klubów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Agnieszka Pytel, która w swojej koronnej konkurencji zdobyła srebrny medal oraz Artur Szatkowski zdobywając brązowy medal.

Natomiast,

Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym odbyły się 25-27 września br. na obiekcie klubu KS „Bronowianka” w Krakowie. Podczas tych zaciętych rozgrywek zawodnicy START-u BIAŁYSTOK niejednokrotnie wychodzili zwycięsko. Ostatecznie w kategoriach indywidualnych wywalczyli 3 medale Mistrzostw Polski.

  • Piekarska Iwona – złoty medal w grupie startowej 1-5
  • Czuper Rafał – złoty medal w grupie startowej 1-2
  • Storonowicz Michał – brązowy medal w grupie startowej 10
  • Dembowski Krzysztof – miejsce 9-12 w klasie startowej 10
  • Netter Grzegorz – miejsce 9-12 w klasie startowej 10
  • Adasiewicz Radosław – miejsce 13-14 w klasie startowej 10

Rozgrywane były także pojedynki w grach podwójnych, w których także z sukcesami startowali:
Rafał Czuper w parze z Tomaszem Jakimczukiem z Zielonej Góry – wywalczyli srebrny medal w grze podwójnej w klasie startowej 1-5.
Rafał Czuper w parze z Iwoną Piekarskąbrązowy medal w grze podwójnej mieszanej w klasie startowej 1-5.

Mistrzostwa dofinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy ustanowienia nowych rekordów Polski!

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2020-10-02
Oddział Podlaski PFRON
Autor: Oddział Podlaski PFRON

Inne aktualności z tej kategorii