Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Złoto Marka Trykacza na Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych

W Bydgoszczy odbyły się XLVI Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. Zielonogórski Start reprezentowało trzech zawodników, podopiecznych Remigiusza Wołejki i Mateusza Hozakowskiego.

Marek Trykacz w kat. wagowej do 72 kg ponownie wywalczył złoty medal wynikiem 160 kg zaliczonym w drugim podejściu. Z trzeciego podejścia zrezygnował, gdyż miał już zapewniony złoty medal. Było to związane ze zbliżającym się Pucharem Świata na Węgrzech w dniach 25-28 kwietnia i pozostałymi jeszcze kilkoma treningami przed tymi zawodami.

W kategorii wagowej do 80 kg startował Bartosz Jąder, który niespodziewanie wywalczył brązowy medal z wynikiem 85 kg. Wyższy ciężar był w jego zasięgu, jednak niewielkie błędy techniczne powodowały, że podejścia były niezaliczone. W bardzo licznie obsadzonej kategorii wagowej do 88 kg zaprezentował się Marcin Biernacki, który zaliczając 75 kg został sklasyfikowany na 8 pozycji.

Data publikacji: 2019-04-15