informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Znamy laureatów regionalnego etapu konkursu plastycznego z Opolszczyzny

Wojewódzka Komisja Konkursowa dokonała wyboru prac, które zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych". W każdej z 5 kategorii (malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja, fotografia) nagrodzono po 3 prace, które wezmą udział w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „,Podróże moich marzeń”. Dodatkowo Komisja wskazała kilka prac, które zostały wyróżnione.

KATEGORIA MALARSTWO I WITRAŻ

Miejsce I

Tytuł: Wenecja

Autor/Autorzy: Janina Całkosińska

Placówka (pełna nazwa): Dom Pomocy Społecznej Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich

Miejsce II

Tytuł: Kraj Kwitnącej Wiśni

Autor/Autorzy: Andrzej Makowski

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy z filią "Na Polnej"

Miejsce III

Tytuł: Moja fotografia z wakacji z rodziną

Autor/Autorzy: Barbara Taut, Danuta Korczowska           

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelcach Opolskich

Wyróżnienie:

Tytuł: W kosmosie

Autor/Autorzy: Martin Dombek

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy w Sowczycach

KATEGORIA GRAFIKA I RYSUNEK

Miejsce I

Tytuł: Moja Wyprawa do Afryki

Autor/Autorzy: Damian Kania    

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM Rodzinnej  Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu

Miejsce II

Tytuł: Kosmos

Autor/Autorzy: Krystyna Sutkowska

Placówka (pełna nazwa): Dom Pomocy Społecznej Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich

Miejsce III

Tytuł:     Samolotem dookoła świata        

Autor/Autorzy: Ewa Tuła

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy  Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu

Wyróżnienie:

Tytuł:     Ateny, Praga, Morskie Oko - to wakacje moich marzeń

Autor/Autorzy: Janusz Heczko

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelcach Opolskich

Wyróżnienie:

Tytuł: Podróż w nieznane

Autor/Autorzy: Leszek Teister

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy PROMYCZEK

KATEGORIA TKANINA I APLIKACJA

Miejsce I

Tytuł: Morskie widoki z wakacji moich marzeń

Autor/Autorzy: Anna Lipok        

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelcach Opolskich

Miejsce II

Tytuł: Jadę autobusem

Autor/Autorzy: Stefan Lipski

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy  Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu

Miejsce III

Tytuł:     Podróż po Afryce

Autor/Autorzy: Elżbieta Szypuła

Placówka (pełna nazwa): Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Jadwigi

Wyróżnienie:

Tytuł:     Kraj Kwitnącej Wiśni

Autor/Autorzy: Anna Mientus

Placówka (pełna nazwa): Dom Pomocy Społecznej Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich

Wyróżnienie:

Tytuł: Podróż marzeń do Chin

Autor/Autorzy: Anna Czepuryk

Placówka (pełna nazwa): Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Jadwigi

KATEGORIA RZEŹBA KAMERALNA I PŁASKORZEŹBA

Miejsce I

Tytuł:     Podróż na Planetę "Mango"

Autor/Autorzy: Katarzyna Niwińska, Tomasz Jurecki       

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM Rodzinnej  Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu

Miejsce II

Tytuł: Podróże moich marzeń "KOSMOS"

Autor/Autorzy: Arkadiusz Burliński, Adrian Czupryn        

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolsiej w Nysie

Miejsce III

Tytuł:     Wiejska sielanka

Autor/Autorzy: Helena Rusin

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy z filią "Na Polnej"

Wyróżnienie:

Tytuł: A ja chcę do Peru

Autor/Autorzy: Marta Telesz, Artur Piecha

Placówka (pełna nazwa): Środowiskowy Dom Samopomocy  Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu

KATEGORIA FOTOGRAFIA

Miejsce I

Tytuł:     Na wielbłądach

Autor/Autorzy: Katarzyna Niwińska

Placówka (pełna nazwa): Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji DOM Rodzinnej  Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu

Miejsce II

Tytuł: Rowerowa przygoda

Autor/Autorzy: Grzegorz Grzelak

Placówka (pełna nazwa): Dom Pomocy Społecznej w Klisinie filia Kietrz

Miejsce III

Tytuł:     Wędrówki z przyjaciółmi

Autor/Autorzy: Dariusz Fedec

Placówka (pełna nazwa): Dom Pomocy Społecznej w Gierałcicach

Wyróżnienie:

Tytuł: Złote morze

Autor/Autorzy: Mateusz Ziomko

Placówka (pełna nazwa): Dom Pomocy Społecznej w Gierałcicach



W związku z trwaniem prac nad organizacją Gali wręczenia nagród o terminie i miejscu Gali będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach.

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2019-08-28
Oddział Opolski PFRON
Maria Fikus

Inne aktualności z tej kategorii