informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Znamy laureatów wojewódzkiego etapu konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

W Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się wczoraj uroczysta Gala wojewódzkiego etapu konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Tematem tegorocznej, siedemnastej już edycji, były „Podróże moich marzeń”.

Do naszego oddziału wpłynęło niemal 100 prac podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy z całego regionu. Jury nie miało więc łatwego zadania.

W trakcie wczorajszego spotkania padło wiele ciepłych słów skierowanych do tych niezwykłych artystów. Krótkie wystąpienia mieli: dr hab. Benedykt Odya - prof. nadzw., Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, gospodarz miejsca, w którym odbyła się wczorajsza uroczystość, Pani Anna Napiórkowska - Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i współpracy z organizacjami pozarządowymi, Pan Zbigniew Studziński - Okręgowy Inspektor Pracy oraz Pan Mariusz Jaroniewski - Dyrektor bydgoskiego Oddziału ZUS. Wszyscy zaproszeni goście byli zauroczeni nagrodzonymi pracami. W trakcie wręczania nagród w poszczególnych kategoriach, dyplomów oraz kart podarunkowych, nie zabrakło gromkich braw i łez szczęścia.

Tuż po części oficjalnej zebrani wysłuchali recitalu niezwykle utalentowanej Darii Barszczyk – laureatki wielu prestiżowych nagród, na wielu festiwalach, której akompaniował Pan Adam Rusinek.

Wszystkie zwycięskie prace można podziwiać w gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy do przyszłego wtorku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację gali za serce i pomoc a dyrekcji Biblioteki za udostępnienie pomieszczeń dla tej niezwykle ważnej w środowisku osób z niepełnosprawnościami uroczystości.

Przedstawiamy poniżej listę laureatów w poszczególnych kategoriach:

 
KATEGORIA MALARSTWO I WITRAŻ


Miejsce I

Tytuł: „W rajskim ogrodzie”

Autor: Kinga Peliwo

Terapeuta/Instruktor: Joanna Czachor

Placówka: Fundacja Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki”

Adres placówki: ul. Rydygiera 23, 87-100 Toruń

 
Miejsce II

Tytuł: „Słoneczna kraina”

Autor: Renata Jagielska

Terapeuta/Instruktor: Joanna Czachor

Placówka: Fundacja Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki”

Adres placówki: ul. Rydygiera 23, 87-100 Toruń

 
Miejsce III

Tytuł: „Na łąki zielone mnie prowadź”

Autor: Krystyna Andruszkiewicz

Terapeuta/Instruktor: Witold Rutkowski

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy w Solcu Kujawskim

Adres placówki: ul. 29 Listopada 10, 86-050 Solec Kujawski

 
Wyróżnienie 1:

Tytuł: „Żaglówką przez świat”

Autor: Krzysztof Lewandowski

Terapeuta/Instruktor: Katarzyna Kidor

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewkowie

Adres placówki: ul. Powstańców Wielkopolskich 5 A, 88-140 Gniewkowo

 
Wyróżnienie 2:

Tytuł: „Na wysokości marzeń”

Autor: Anna Grudkowska

Terapeuta/Instruktor: Aneta Kołpacka

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy w Świeciu nad Osą

Adres placówki: 86-341 Świecie nad Osą

 
Wyróżnienie 3:

Tytuł: „Greckie pejzaże i słońce w darze”

Autor: Mirosław Jankowiak

Terapeuta/Instruktor: Monika Siatka

Placówka: Dom Pomocy Społecznej dla Przewlekle Somatycznie chorych w Nakle nad Notecią

Adres placówki: ul. Parkowa 8, 89-100 Nakło nad Notecią

 
Wyróżnienie 4:

Tytuł: „Kosmos”

Autor: Mariusz Grzemski

Terapeuta/Instruktor: Anna Pelka

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie

Adres placówki: ul. Matejki 18, 87-200 Wąbrzeźno

 

KATEGORIA GRAFIKA I RYSUNEK


Miejsce I

Tytuł: „Noc w kosmosie”

Autor: Mariusz Meller

Terapeuta/Instruktor: Kamil Janicki

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy przy Toruńskim Stowarzyszeniu „Współpraca”

Adres placówki: ul. Niesiołowskiego 20, 87-100 Toruń

 
Miejsce II

Tytuł: „Dookoła świata”

Autor: Karolina Baran

Terapeuta/Instruktor: Joanna Czachor

Placówka: Fundacja Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki”

Adres placówki: ul. Rydygiera 23, 87-100 Toruń

 
Miejsce III

Tytuł: „Podróż w kosmos z widokiem na księżyce Jowisza”

Autor: Karolina Kaczor

Terapeuta/Instruktor: Małgorzata Szarszewska

Placówka: Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „TO MY”

Adres placówki: ul. Kochanowskiego 11-13, 86-300 Grudziądz


Wyróżnienie 1:

Tytuł: „Japonia”

Autor: Maja Wilento

Terapeuta/Instruktor:

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Arkadia”

Adres placówki: ul. M. Curie-Skłodowskiej 80 C, 87-100 Toruń

 
Wyróżnienie 2:

Tytuł: „Mapa”

Autor: Krzysztof Doman

Terapeuta/Instruktor: Natalia Bogusławska – Łuczejko

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej

Adres placówki: ul. Ogrodowa 2 A, 86-060 Nowa Wieś Wielka

 
Wyróżnienie 3:

Tytuł: „Zamek na Podgórzu”

Autor: Piotr Kloc

Terapeuta/Instruktor: Kamil Janicki

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy przy Toruńskim Stowarzyszeniu „Współpraca”

Adres placówki: ul. Niesiołowskiego 20, 87-100 Toruń

 
Wyróżnienie 4:

Tytuł: „Fantazyjna łąka”

Autor: Mariola Błaszczyk

Terapeuta/Instruktor: Magdalena Koczaska

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy w Czarnem

Adres placówki: Czarne 11, 87-821 Baruchowo

 
KATEGORIA TKANINA I APLIKACJA


Miejsce I

Tytuł: „Bajkowa podróż”

Autor: Anna Jurkiewicz, Agnieszka Pięcek

Terapeuta/Instruktor: Anna Pelka

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie

Adres placówki: ul. Matejki 18, 87-200 Wąbrzeźno

 
Miejsce II

Tytuł: „Wycieczka nad morze”

Autor: Agnieszka Dębowska

Terapeuta/Instruktor: Magdalena Liszewska

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy w Rypinie

Adres placówki: ul. Kościuszki 17 A, 87-500 Rypin

 
Miejsce III

Tytuł: „Marzenie o Energylandii”

Autor: Wojciech Sosnowski

Terapeuta/Instruktor: Agnieszka Pietrzak

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu

Adres placówki: ul. Św. Jana Bosko 2, 87-100 Toruń

 
Wyróżnienie 1:

Tytuł: „W zwierciadle dążeń”

Autor: Ula Lamparska, Wojtek Wenerski

Terapeuta/Instruktor: Agnieszka Kubra-Karasek

Placówka: Grudziądzkie Centrum Caritas im. Błogosławionej Juty (Środowiskowy Dom samopomocy)

Adres placówki: ul. Klasztorna 6, 86-300 Grudziądz

 
Wyróżnienie 2:

Tytuł: „Bezludna wyspa”

Autor: Agnieszka Drapała

Terapeuta/Instruktor: Anna Pelka

Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Wąbrzeskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Wąbrzeźnie

Adres placówki: ul. Matejki 18, 87-200 Wąbrzeźno

 
KATEGORIA RZEŹBA KAMERALNA I PŁASKORZEŹBA


Wyróżnienie 1:

Tytuł: „Rejs w nieznane”

Autor: Jakub Hofman

Terapeuta/Instruktor: Kamila Kozłowska

Placówka: Polski Związek Niewidomych Warsztat Terapii Zajęciowej

Adres placówki: ul. Łazienna 6, 87-800 Włocławek

 
Wyróżnienie 2:

Tytuł: „Przez morze”

Autor: Marek Pietrzykowski

Terapeuta/Instruktor: Natalia Bogusławska-Łuczejko

Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej

Adres placówki: ul. Ogrodowa 2 A, 86-060 Nowa Wieś Wielka

 
KATEGORIA FOTOGRAFIA


Wyróżnienie 1:

Tytuł: „Podróż Wisłą przez Grudziądz”

Autor: Rafał Stefański

Terapeuta/Instruktor: Agnieszka Kubra-Karasek

Placówka: Grudziądzkie Centrum Caritas im. Błogosławionej Juty (Środowiskowy Dom Samopomocy)

Adres placówki: ul. Klasztorna 6, 86-300 Grudziądz

Galeria zdjęć

Data publikacji: 2019-10-16
Oddział Kujawsko-Pomorski
Autor: Oddział Kujawsko-Pomorski PFRON / fot. A. Obiała