Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, kultury i środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki Osób Niepełnosprawnych”, „Otwartych Drzwi” i „Kultury Wrażliwej”.
Wyniki wojewódzkiego etapu Konkurus "SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH"
Oddział Dolnosląski PFRON
W kategorii malarstwo i witraż :
- Anna Kardyś, Ewa Wesołowska, Elżbieta Morawska - „Pomyślne łowy”, WTZ Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Jeleniej Górze,
- Maria Litwinów - „Słoneczniki Marii”, WTZ „Akademia Życia” w Lubinie,
- Krystyna Lenart - „Żółty dzień” - WTZ „Wspólnota” we Wrocławiu,
W kategoriirysunek i grafika:
- Mariola Kornacka - „Dziś zamieszkał ze mną Mruczek – miły pyszczek”, Środowiskowy Dom Samopomocy MOPS w Bolesławcu,
- Waldemar Surmacz – „Dzień w Legolandzie”, DPS Janowice Wielkie,
- Barbara Jeż - „W Bielicach”, WTZ „Wspólnota” we Wrocławiu.
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Mariusz Miętus - „Zakwitły moje kochane kwiaty”, DPS w Szarocinie,
- Bartłomiej Baran „Ja i mój łabędź”, WTZ „Akademia Życia” w Lubinie,
- Dorota Wrześniak - „Mój pierwszy rajd pieszy w góry”, DPS w Szarocinie,
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba :
- Patrycja Półjan - „Wyzdrowienie przyjaciela”, DPS w Szarocinie,
- Marek Tatarek – „Legnica 2 czerwca 1977” - DPS w Jaskulinie.
Oddział Kujawsko – Pomorski PFRON
W kategorii malarstwo i witraż:
- Leszek Bicki - „Cudowna podróż”, ŚDS „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman,
- Jarosław Latowski - „Mój teatr”, ŚDS „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman,
- Robert Kałużny – „Na wakacjach” WTZ przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Bydgoszczy
W kategoriirysunek i grafika:
- Piotr Zagrabski- „Głową w chmurach”, ŚDS „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman,
- Krzysztof Bruździński – „Moja pierwsza komunia święta”, WTZ „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej w Bydgoszczy,
- Joanna Grygoleit – „Kiedy urodził się mój brat...”, WTZ „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej w Bydgoszczy,
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Anna Wernerowska – „Wczasy pod gruszą”, DPS w Mgoszczu,
- Marek Urbański – „Miasto w słońcu”, WTZ „mega-Art.” przy Polskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy,
- Marek Chojnacki – „Wizyta wz o o”, ŚDS „Pracownia rozwijania twórczości osób niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman,
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba :
- Patryk Gieryna – „Widok z okna”, WTZ „mega-Art.” przy Polskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy,
- Adam Pycior – „Katedra”, WTZ „mega-Art.” przy Polskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy,
Oddział Lubelski PFRON
W kategorii malarstwo i witraż :
- Sławomir Misiurek - „Mój rejs”, WTZ Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku,
- Teresa Kikłowicz - „Mój najpiękniejszy dzień w życiu”, ŚDS dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kodniu,
- Ryszard Stawiarski, Katarzyna Skarżyńska, Patryk Trusz – „Nad morzem”, WTZ przy Integracyjnym Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Prometeusz” w Chełmie,
W kategoriirysunek i grafika:
- Agnieszka Jamrowska – „Moje miasto”, WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Lublinie,
- Krystyna Błachewicz – „Rodzina”, WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Lublinie,
- Krzysztof Gugała – „Niezapomniany taniec”, WTZ przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Edukacyjnych „Pro Educatio” w Ostrowie Lubelskim,
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Halina Bocian – „Moja pierwsza komunia święta”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie,
- Agnieszka Markiewicz – „Poranny promyk nadziei”, WTZ przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Edukacyjnych „Pro Educatio” w Ostrowie Lubelskim,
- Justyna Krekora – „Moje wspomnienie z wakacji”, WTZ Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie,
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba :
- Barbara Pietraś – „Wizyta w stadninie”, Warsztaty Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku,
- Anna Jędral, Norbert Pasik – „Zabawa w chowanego”, WTZ przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji” w Łukowie,
Oddział Lubuski PFRON
W kategorii malarstwo i witraż:
- Ewelina Turczyńska - ŚDS w Słubicach,
- Mieczysław Slachciński WTZ w Kamieniu Wielkim,
- Jolanta Dąbrowska - WTZ w Strzelcach Krajeńskich,
W kategoriirysunek i grafika:
- Tomasz Laskowski - DPS w Toporowie,
- Andrzej, Adam Skupień - DPS w Toporowie,
- Adam Kuka - WTZ w Świebodzinie,
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Anna Jurgielewicz - WTZ w Chwalęcicach,
- Danuta Kieszkowska - WTZ w Gubinie,
- Bogusław Szaroszyk - ŚDS w Ośnie Lubuskim,
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba :
- Piotr Waśków - WTZ w Kamieniu Wielkim,
- Wojciech Mosiejko - WTZ w Nowej Soli,
Oddział Łódzki PFRON
W kategorii malarstwo i witraż :
- Andrzej Leder - „Święta”, WTZ w Bełchatowie przy TPD Oddział Powiatowy w Bełchatowie,
- Bogumił Machnikowski - „Konna przejażdżka”, Ośrodek Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi przy Stowarzyszeniu „Czuję Sercem” w Konstantynowie Łódzkim,
- Agnieszka Lewandowska - „Spacer z mamą”, WTZ przy Stowarzyszeniu „Nowa Zorza” w Łodzi,
Wyróżnienie
- Janina Michalak pt. „Drzewo” -Środowiskowy Dom Samopomocy w Łasku,
- Marzena Birunt pt. „Zakochani” -Środowiskowy Dom Samopomocy w Łasku,
W kategoriirysunek i grafika:
- Marcin Bartnik - „Kolacja”, WTZ przy TPD Oddział Powiatowy w Bełchatowie,
- Piotr Szlapiński - „Noc w zamku”, WTZ przy S.I. „Zgoda” w Konstantynowie Łódzkim,
- Tomasza Rybusa - „Lokomotywa”, WTZ w Parmie,
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Karolina Wiatrowska - „Najlepszy przyjaciel”, WTZ w Pabianicach,
- Marcin Piątka - „Znalazłem swojego anioła ”, WTZ przy Spółdzielni Zakładów Chemicznych „Mors” ” w Łodzi,
- Aneta Palińska, - „Złota rybka, która spełniła moje życzenie”, Dzienny Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci i Młodzieży w Łodzi,
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Rafał Polita - „Wygrana w Warszawie ”, WTZ przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Słyszę Serce ” w Łodzi,
- Paweł Grabowski - „Zdobywam szczyty ”, WTZ w Poddębicach,
Wyróżnienie:
- Janina Michalak, Stefan Woźnica, Emilia Szczepaniak, Ryszard Gawrosiński pt. „Dom marzeń ”- Środowiskowy Dom Samopomocy w Łasku,
Województwo Małopolskie:
W kategorii malarstwo i witraż:
- Marzena Zendak – „Bliskość”, WTZ przy Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei w Krakowie,
- Sławomir Mika – „Ognisko”, WTZ w Odrowążu Podhalańskim,
- Alicja Biegańska – „Na podwórku”, WTZ przy Stowarzyszeniu Pomocy Socjalnej „Gaudium et Spes” w Krakowie,
W kategoriirysunek i grafika:
- Patryk Szpak – „Spacer po stasninie”, WTZ w Chełmku przy Fundacji Brata Alberta,
- Katarzyna Gryz –„Ja i mój Tomek”, WTZ w Krakowie,
- Agnieszka Wąsik – „Jesteśmy razem...”, WTZ przy Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei w Krakowie,
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Paweł Opozda – „Na karuzeli”, ŚDS ”Chatka” w Nowym Targu,
- Maria Gaudyn – „Na huśtawce”, ŚDS „Chatka” w Nowym Targu,
- Maria Ryba, Agnieszka Gawor – „Wakacje moich marzeń”, WTZ ”Nadzieja”w Nowym Sączu,
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba
- Paweł Kasprzak – Rejs statkiem”, WTZ Zakopane,
- Renata Szumal – „Zabawa z pieskami”, ŚDS „Chatka” w Nowym Targu,
Oddział Mazowiecki PFRON
W kategorii malarstwo i witraż
- Andrzej Wyszyński - „Dzień w Wenecji”, ŚDS przy MOPR w Siedlcach,
- Przemysław Dybcio - „Ja i moja dziewczyna”, ŚDS Caritas DWP w Radzyminie,
- Andrzej Patkowski - „Paryż moja miłość”, ŚDS nr 2 Warszawa,
W kategoriirysunek i grafika:
- Stanisław Dębowski - „Niezapomniane Święta”, ŚDS Osrtów Mazowiecka,
- Daniel Murawski - „Moja Pierwsza Miłość”, ŚDS Osrtów Mazowiecka,
- Radosław Pytelewski - „Sen”, DPS "Nad Jarem"Nowe Miszewo,
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Wacława Nagiel - „Spacer o zachodzie”, Dom Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii,
- Anna Borzymowska - „U Babci”, WTZ przy PZG Odział Mazowiecki T.O.R i W.S.N w Radomiu,
- Praca zbiorowa - „Wypad za miasto”, WTZ przy IPIN w Warszawie,
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Anna Chabiera - „Spotkanie”, WTZ przy TPD w Płocku,
- Władysław Szymczyk - „Kobieta z dzbankiem”, DPS "Nad Jarem" Nowe Miszewo,
Oddział Opolski PFRON
W kategorii malarstwo i witraż :
- Grzegorz Rosianowski - „Wieczór w Pradze”, ŚDS w Opolu,
- Janina Całkosińska - „Tatrzański koloryt”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich,
- Ewa Lejczak - „Bajkowy ogród”, WTZ w Głuchołazach,
W kategoriirysunek i grafika:
- Krystyna Sutkowska - „Uśmiech życia”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich,
- Arek Soluch - „Na wsi wśród zwierząt”, ŚDS w Opolu,
- Tomasz Syrek, - „Jestem pszczelarzem”, DPS w Kadłubie,
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Jan Dyrda - „Wyjazd za miasto”, WTZ w Krapkowicach,
- Janina Całkosińska - „Wiejskie klimaty”, Ośrodek Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich,
- Edyta Gołębiowska - „Wyprawa w góry”, WTZ w Kluczborku,
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Paweł Siwy - „Lot samolotem”, WTZ w Nysie,
- Emilia Tworzewska, Michał Kotala, Agnieszka Forst, Ewa Tuła - „Wesele”, WTZ w Opolu,
Oddział Podkarpacki PFRON
W kategorii malarstwo i witraż:
- Aleksander Kupczyk – „Rozmowa z papużką”, DPS Zakonu Bonifratrów,
- Monika Walczyszyn – „Ulotne wspomnienie”, WTZ PSOUU Koło w Jarosławiu,
- Daniel Lis – „Pierwszy dzień wiosny” Środowiskowy Dom Samopomocy, Woliczka,
W kategoriirysunek i grafika:
- Marcin Łoboda - „Przyjście wiosny do mojego ogrodu”, ŚDS Woliczka,
- Grzegorz Marcjaniak – „Znalazłem przyjaciela”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli,
- Janusz Kolbusz – „Wiosenna wycieczka” WTZ w Ustrzykach Dolnych,
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Agnieszka Majcher, Małgorzata Gietka - „Mój pierwszy bal”, WTZ przy MOPS w Stalowej Woli,
- Jolanta Kosiba – „Znalazłem przyjaciół”, WTZ Bobrowa Wola,
- Kazimierz Wawrzaszek – „Dzień w Rabkolandzie”, DPS dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Tarnobrzegu,
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Mariusz Jagielski,, Tadeusz Korczak, Michał Tutka – „Majowy spacer”, WTZ w Tarnobrzegu przy parafii M.B. Nieustającej Pomocy,
- Jan Zięba – „Wśród egzotycznych zwierząt”, ŚDS w Nowej Wsi,
Oddział Podlaski PFRON
W kategorii malarstwo i witraż :
- Artur Szatkowski - „Na zawodach w Kolnie” –WTZ – Ogrodniczki
- Katarzyna Sznajder -„Dmuchawce – latawce-wiatr” –WTZ -Filipów
- Paweł Wilczyński - „Mój dom” –Caritas- Białystok
Wyróżnienie
- Diana Porębska - „Spacer po Supraslu” WTZ - Ogrodniczki
- Krzysztof Gieniusz -„Rejs po jeziorze augustowskim- WTZ - Sokółka
- Aneta Dembska - „Spacer z Łukaszem”WTZ- Suwałki
W kategoriirysunek i grafika:
- Łukasz Rojek -„Rejs”- WTZ -Suwałki
- Sławomir Adrian - Toczydłowski „Wakacje na wsi” –WTZ – Czarna Białostocka
- Krzysztof Tomczuk - „Pierwszy dzień na własnych nogach” – WTZ - Ogrodniczki
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Krystyna Żukowska - „Wolność” – WTZ w Filipowie
- Mirosław Rydzewski - „ Na huśtawce” – WTZ – Czarna Białostocka
- Magdalena Bokuniewicz - „Romantyczny spacer”-WTZ – Augustów
Wyróżnienie
- Ewa Szulińska „Rodzinne wakacje” – DPS -Łomża
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Anna Trus „Serce zostawiłam na górze” – WTZ- Dąbrowa Białostocka
- Halina Trus „ Biegłam po medal” – WTZ – Dąbrowa Białostocka
OddziałPomorski PFRON
W kategorii malarstwo i witraż:
- Małgorzata Justa - „Mama i ja w ogrodzie” – WTZ PSOUU -Tczew
- Bartłomiej Koliński -„Jedziemy na wycieczkę” - WTZ PZN - Słupsk
- Łukasz Jeliński - „Hurra! Zrobiłem robota!!!” – WTZ Fundacji „Sprawni Inaczej” - Gdańsk
W kategorii rysunek i grafika:
- Dariusz Foltyński - „Ulubione chwile w moim domu” – ŚDS - Słupsk
- Stanisław Kotowski - „...śpiew ptaków, szum drzew i świat znów nabrał barw. Gdy dostałem koła, na skrzydłach ruszyłem w świat” – DPS - Chojnice
- Michał Krawczyk - „Mój Tata kupił samochód” – WTZ Fundacji „Sprawni Inaczej” - Gdańsk
W kategorii rzeźba i płaskorzeźba:
- Krzysztof Gajtkowski - „Na falach morskiej przygody” – DPS- Chojnice
- Marek Żuber - „Tancerka na wózku” – WTZ ZPCh „Pol-West” - Gdańsk
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Justyna Bielecka - „Oceanarium” – WTZ PSOUU - Tczew
- Łukasz Kaśków - „Dam radę – zdobędę szczyt” – WTZ Gdyńskiego Stowarzyszenia Integracyjnego „Promyk” - Gdynia
- Marek Chmielewski - „Urodziny” – WTZ Fundacji Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia - Gdańsk
Oddział Śląski PFRON
W kategorii malarstwo i witraż:
- Anna Giel – „W wesołym miasteczku”, ŚDS Ośrodek Św. Faustyna Tychy,
- Arkadiusz Mazur – „Spotkanie z gwiazdą pop”, WTZ „Otwarte serce” w Dąbrowie Górniczej,
- Sebastian Szykowski – „Rowerowa wycieczka”, WTZ Stowarzyszenie „Tęcza” w Pyskowicach,
W kategoriirysunek i grafika:
- Maria Grzesik – „Zaproszenie do tańca” WTZ przy OPS w Raciborzu,
- Stanisław Stopka – „Spacer”, WTZ prowadzony przez PSOUU koło w Jaworznie,
- Paweł Biesok – „Wizyta w oceanarium” WTZ prowadzony przez Powiatowy Dom Pomocy Społecznej „ FENIKS” w Skoczowie,
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Anna Meszek - „Afrykańskie odkrycie”, DPS Zawiercie,
- Anna Ficek - „Moje miejsce”, WTZ prowadzony przez Stowarzyszenie „Bądź z nami” z Będzina,
- Łukasz Kmiecik - : „Spotkanie z moją królewną”, WTZ prowadzony przez PSOUU Koło Piekary Śląskie,
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Michał Kaczmarek –„Mój sen o faraonie”, WTZ „Otwarte Serca” w Dąbrowie Górniczej,
- Marek Klawinowski – „Tyski patriota”, Caritas Archidiecezji Katowickiej - Ośrodek św. Faustyna w Tychach- WTZ,
Oddział Świętokrzyski PFRON
W kategorii malarstwo i witraż:
- Waldemar Rękawik - „Okolice Raju”, Dom Pomocy Społecznej w Łagiewnikach,
- Karol Susło - „Tam ją znalazłem”, WTZ przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach,
- Bernard Szczęsny - „Kobieta z koszulami”, ŚDS przy Ośrodku Pomocy przy Społecznej w Staszowie,
Wyróżnienie:
- Tomasz Majczak - „ Droga do ...”, Stowarzyszenie Pomoc Niepełnosprawnym WTZ w Osinach,
W kategoriirysunek i grafika:
- Monika Ciapciak - „Kręciła się karuzela”, WTZ w Kielcach,
- Artur Serafin - „W poszukiwaniu kwiatu paproci”, WTZ przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach,
- Karol Susło - „Wakacje z babcia i dziadkiem”, WTZ przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach,
Wyróżnienie:
- Piotr Talaska- – „Zakochanie”, WTZ w Jędrzejowie,
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Ksenia Lipa - „Przytulił się do mnie”, WTZ przy Parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach
- Ewelina Piotrowska - „Byłam pierwsza”, WTZ w Kielcach,
- Agnieszka Wróbel - „Sen o lecie”, WTZ przy DPS w Zochcinku,
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Grzegorz Zwierzchowski – „Adopcja”, ŚDS w Starachowicach,
Oddział Warmińsko-Mazurski PFRON
W kategorii malarstwo i witraż:
- Agnieszka Strąk - „Dzień z Panem Twardowskim”, WTZ PSOUU Koło w Elblągu,
- Aneta Neuman - „Wśród kwiatów i motyli”, WTZ Olsztyn,
- Sylwia Kurowska - „Szczęśliwy dzień z rodziną”, WTZ Olsztyn,
W kategoriirysunek i grafika:
- Mariusz Błaszczyk - „Spacer o zmierzchu”, WTZ Olsztyn,
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Izabela Oleszczuk- Kamila Siemion, Jacek Piwoński, Bernika Strehlau, Marcin Falkiewicz - „Anioł”, WTZ PSOUU Koło w Elblągu,
- Paweł Liber - „Przełamując fale”, WTZ Olsztyn,
- Renata Matys - „Rejs”, WTZ Dobre Miasto
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Anna Kukuk - „Zauroczenie”, WTZ Olsztyn,
- Adam Wiśniewski - "Rycerz", ŚDS - PSOUU koło w Elblągu
Oddział Wielkopolski PFRON
W kategorii malarstwo i witraż:
- Barbara Idkowiak - ,,Zachód słońca nad morzem", ŚDS przy MGOPS , Krzywiń,
- Kamila Gomółka - ,,Tego dnia poczułam się częścią czegoś wielkiego, częścią przyrody – cudownie”, ŚDS Nowe Skalmierzyce,
- Piotr Chruścielski - ,,Morski Rejs", WTZ nr 12 przy Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie,
W kategoriirysunek i grafika:
- Zbigniew Cicharski – „To była podróż mojego życia. Zwiedziłem, poznałem, zawarłem przyjaźnie", ŚDS Nowe Skalmierzyce,
- Jacek Piękniewski – „Poznanie", ŚDS przy Zespole Placówek Wspierania Rodziny „SZANSA” w Kosewie,
- Łukasz Chmielecki – „Nad jeziorem”, ŚDS przy Gminno-Miejskim-Centrum Pomocy ,,Wiara-Nadzieja-Miłość", Odolanów,
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Natalia Grabowska – „SIEDLISKO”, WTZ przy Stowarzyszeniu Mieszkańcom Gminy Gołuchów ,
- Justyna Koralewska – „Góry moje góry-przejazd kolejką linową”, WTZ w Paprotni,
- Daria Kwiatkowska - ,,Mój najpiękniejszy dzień w życiu", WTZ przy Kolskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych,
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Łukasz Osiewała, Damian Banasiak, Wojciech Maciejewski – „Nagle odkryłem, że nie jestem sam, że są dobrzy ludzie wokół mnie oni dodają mi nadziei”, ŚDS Nowe Skalmierzyce,
- Wioletta Wojciechowska – „Moja nadzieja, moje nowe życie” - ŚDS przy MGOPS -Krzywiń,
- Jacek Błaszkiewicz – „Wspomnienie z Mielna”, - ŚDS przy MGOPS -Krzywiń,
Oddział Zachodniopomorski PFRON
W kategorii malarstwo i witraż:
- Jadwiga Obielak - „Chwila Relaksu”, WTZ Dębno,
- Jarosław Forysiak– „Dzień, w którym uświadomiłem sobie, że ja też mogę tworzyć - autoportret” ŚDS Choszczno,
W kategoriirysunek i grafika:
- Julia Trojda - „Pierwsza Komunia Święta”, DPS Gryfice,
- Monika Janaszak - „Dzień, gdy odnalazłam przyjaciela”, ŚDS Choszczno,
W kategorii tkanina i aplikacja:
- Andrzej Kmita - „Wycieczka do Wrocławia”, ŚDS Choszczno,
- Teodora Sebzda - „Mój dom”, WTZ Piasecznik,
Wyróżnienia:
- Gryz Joanna - „Paleta barw mojego najpiękniejszego dnia”, ŚDS Szczecin,
- Katarzyna Damasiewicz - „14 lutego 1999”, WTZ Stargard Szczeciński,
- Marian Jacek Szumiński – „Olśnienie”, DPS Nowogard,
- Wojciech Bogacki –„Narodziny”, WTZ Dębno
W kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba:
- Adam Kmita - „Najpiękniejszy dzień to ten, w którym okazano mi pomoc”, ŚDS Choszczno,
- Maciej Toka – „Chwila, gdy przestałem być sam”, ŚDS Choszczno,