Na stronie znajdziesz najświeższe aktualności dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Pierwsze Centrum dla osób po amputacjach
W Krakowie otwarte zostało Centrum Rehabilitacji dla osób po amputacjach. Ośrodek jest pierwszym i jedynym w Polsce miejscem oferującym kompleksową pomoc osobom, które muszą nauczyć się żyć z nową protezą kończyny. W oficjalnym otwarciu udział wzięła Bogusława Słońska – przedstawiciel Oddziału Małopolskiego PFRON.
Pomysłodawcą inicjatywy jest Fundacja Poland Business Run, której misją jest wsparcie osób z niepełnosprawnością ruchową. Fundacja dofinansowuje protezy kończyń, sprzęt medyczny oraz rehabilitację. Od 7 grudnia w nowo otwartej placówce osoby po amputacjach uzyskają pomoc specjalistów w zakresie fizjoterapii i psychologii. Centrum wyposażone jest w nowoczesny sprzęt, którego zakup był możliwy dzięki wsparciu Miasta Krakowa.
Oprócz bezpłatnych turnusów dla beneficjentów biegu Poland Business Run, w Centrum będzie można również odbyć rehabilitację na zasadach komercyjnych. Ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej, ale dostępne są też inne zabiegi: terapia manualna, masaże, trening personalny, trening grupowy czy joga dla kręgosłupa.
Szczegółowe informacje na temat centrum można znaleźć na stronie www.znowuwbiegu.pl oraz pod numerem telefonu 609915005.
Zdjęcia: Michał Adamczyk / One Light Studio

