Na stronie znajdziesz najświeższe aktualności dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Pracownicy PFRON i PUP na dyżurze w Zabłudowie
W dniu 18 marca 2025 r. w Urzędzie Miejskim w Zabłudowie odbył się wspólny dyżur pracowników Oddziału Podlaskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku. Wydarzenie było skierowane do pracodawców oraz osób pozostających bez zatrudnienia, w szczególności osób z orzeczoną niepełnosprawnością.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję uzyskać szczegółowe informacje na temat różnych form wsparcia oferowanych przez PFRON i PUP. W ramach dyżuru omawiano m.in.:
- Aktualne oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białymstoku;
- Świadczenia przysługujące osobom bezrobotnym, w tym osobom z orzeczoną niepełnosprawnością;
- Możliwości uzyskania wsparcia finansowego ze środków PFRON na utworzenie nowych miejsc pracy, w tym dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników z niepełnosprawnościami;
- Warunki otrzymania środków na założenie działalności gospodarczej przez osoby z niepełnosprawnością oraz możliwość refundacji składek na ubezpieczenie społeczne;
- Programy stażowe i możliwość finansowania szkoleń zawodowych.
Uczestnicy mieli także możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące zatrudnienia, wsparcia finansowego oraz korzyści płynących z zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.
Zachęcamy do regularnego odwiedzania stron internetowych Oddziału Podlaskiego PFRON oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku, gdzie zamieszczane są informacje o nadchodzących wydarzeniach i dostępnych programach wsparcia.

