Na stronie znajdziesz najświeższe komunikaty z regionu dotyczące Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Pracownicy POLREGIO Zakładu Warmińsko-Mazurskiego ukończyli szkolenie z zakresu obsługi bez barier
W poniedziałek, 20 grudnia w Hotelu Kopernik w Olsztynie, odbył się drugi dzień szkolenia organizowanego przez PFRON dla pracowników transportu zbiorowego.
W szkoleniu „Różni podróżni – obsługa bez barier” wzięło udział 10 pracowników z firmy POLREGIO Zakład Warmińsko-Mazurski. Uczestnicy szkolenia to pracownicy bezpośrednio obsługujący podróżnych, zajmujący stanowisko kierownika pociągu, a także trener wewnętrzny. Pracownicy bliżej zapoznali się z różnymi niepełnosprawnościami i sposobem reagowania. Z pewnością osobom z niepełnosprawnością będzie teraz milej i łatwiej podróżować pociągiem.
Nabór na szkolenie trwa, zapraszamy
Szkolenie realizowane jest w ramach projektu finansowanego z Osi Priorytetowej II Działanie 2.6 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pn. „Szkolenia dla pracowników sektora transportu zbiorowego w zakresie osób o szczególnych potrzebach, w tym osób z niepełnosprawnościami”. Prowadzony jest nabór uczestników na szkolenia. Szkolenia są prowadzone w 10-osobowych grupach. Mogą to być grupy jednorodne – od jednego przewoźnika/organizatora transportu zbiorowego, ale mogą to też być grupy mieszane – uczestnicy są pracownikami różnych przewoźników/organizatorów transportu zbiorowego. Szczegóły informacji znajdziesz tu.

