informacje o cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Konkursy

Organizujemy konkursy, które mają zwrócić uwagę świata sztuki, środowiska naukowego na sprawy osób z różnymi dysfunkcjami. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi „Sztuki osób niepełnosprawnych” i „Otwartych drzwi”.

Lista laureatów XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” Przewiń do tłumaczenia na język migowy

1. Kategoria malarstwo i witraż

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Barbara Sierawska za pracę „Wiolonczelistki”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Krakowie (woj. małopolskie).
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Magdalena Urbaniak zapracę „Błękitna orkiestra”, Środowiskowy Dom Samopomocy Nowiny, Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES (woj. pomorskie).
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) – Piotr Paszkowski za pracę „Harmonia duszy”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie (woj.zachodniopomorskie).
  4. Wyróżnienia:
  • Paulina Wolna za pracę „Słoneczne dźwięki”, WTZ w Dusznikach (woj. wielkopolskie).
  • Piotr Łuksik za pracę „Moja muzyka”, Dom Pomocy Społecznej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Rzeszowie (woj. podkarpackie).
  • Adam Śleziona za pracę „Chory na bluesa”, WTZ Unikat przy Stowarzyszeniu Wspierania Działań Twórczych Unikat w Katowicach (woj. śląskie).
  • Renata Jagielska „Biesiadnicy”, Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej „Bratanki” w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie).
  • Stanisław Kułaga za pracę „Miłość od pierwszego dźwięku”, WTZ przy Stowarzyszeniu Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie).

2. Kategoria rysunek i grafika:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Katarzyna Ołtarzewska za pracę „Serdeczny koncert”, WTZ Katolickiego Stowarzyszenia Archidiecezji Warszawskiej w Milanówku (woj. mazowieckie).
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Michał Szkurłat za pracę „Fryderyk Chopin koncertujący”, Środowiskowy Dom Samopomocy Nowiny, Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES (woj. pomorskie).
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) – Jakub Kaczmarczyk za pracę „Śpiewać każdy może”, WTZ Unikat przy Stowarzyszeniu Wspierania Działań Twórczych Osób Niepełnosprawnych Unikat w Katowicach (woj. śląskie).
  4. Wyróżnienia:
  • Magdalena Chylińska za pracę „Roztańczona muzyką”, WTZ przy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Mińsku Mazowieckim (woj. mazowieckie).
  • Anna Sędłak za pracę „Z muzyką przez życie”, ŚDS przy Fundacji DOM w Opolu (woj. opolskie).
  • Marcin Malinowski za pracę „Przyjaciel Pani Muzyki”, WTZ przy Fundacji DOM w Opolu (woj. opolskie).
  • Łukasz Włodarczyk za pracę „Będzie zabawa”, WTZ przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Pomocy „Słyszę Serce” w Łodzi (woj. łódzkie).
  • Krzysztof Wiktorzak za pracę „Muzykanci”, WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie).
  • Grzegorz Boćkowski za pracę „Kolorowe muzykowanie ”, WTZ w Rumii przy Caritas Archidiecezji Gdańskiej (woj. pomorskie).

3. Kategoria tkanina i aplikacja:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Mirosława Weichert za pracę „Na koncercie”, ŚDS Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych przy Katolickim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych im. Wandy Szuman w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie).
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Magda B. za pracę „Gitara to moje serce, które stuka w rytm”, Warsztat Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (woj. mazowieckie).
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) – Wojciech Sosnowski za pracę „Wiosna, ach to ty”, ŚDS Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych przy Katolickim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych im. Wandy Szuman w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie).
  4. Wyróżnienia:
  • Andrzej Bajorek za pracę „Wiosenna muzyka”, WTZ Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tczewie (woj. pomorskie).
  • Marek Betko za pracę „Ty jesteś moją melodią”, WTZ przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RADOŚĆ ŻYCIA” w Dąbrowie Białostockiej (woj. podlaskie).
  • Agnieszka Sitek, Waldemar Juniewicz za pracę „Muzyka duszy”, WTZ w Ornecie (woj. warmińsko-mazurskie).

4. Kategoria rzeźba kameralna i płaskorzeźba:

  1. I miejsce (nagroda 6 000 zł) – Paweł Lipiec za pracę „…ku wolności”, WTZ przy Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie).
  2. II miejsce (nagroda 5 000 zł) – Damian Kania, Natalia Atamańczuk, Grzegorz Tomaszewski za pracę „Szopen to miał fajnie”, WTZ przy Fundacji DOM w Opolu (woj. opolskie).
  3. III miejsce (nagroda 4 000 zł) – Marcin Banach, Michał Gajowniczek, Piotr Hołowieniec, Piotr Wójcik za pracę „Kolorowa muzyka”, WTZ przy Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym nr 1 w Lublinie (woj.lubelskie).
  4. Wyróżnienia:
  • Ewa Nendza, Agnieszka Żuchowska, Tomasz Kłósek, Mariusz Kowalski, Mateusz Klaban za pracę „Ptasia muzyka w lesie”, WTZ Arkadia w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie).
  • Paweł Nocoń za pracę „Rzępoł”, WTZ przy Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym w Zawierciu (woj. śląskie).
  • Michał Tutka za pracę „Sen o muzyce”, WTZ przy Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie).
  • Joanna Palmowska za pracę „Coś mi w duszy gra”, WTZ przy Fundacji DOM w Opolu (woj. opolskie).
  • Marcelina Staciwa, Tomasz Mańka, Adrianna Mruzgała za pracę „Gdy w sercu kwitnie muzyka to…”, WTZ przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Pomocy Słyszę Serce w Łodzi (woj. łódzkie).
  • Władysław Tytyk za pracę „Unisono serca”, Centrum ŚDS Bielsko-Biała (woj. śląskie).

Tlumaczenie na język migowy

Tłumaczenie na język migowy